تامین آب کشت دوم بیله‌سوار مستلزم همکاری کشاورزان است

اردبیل-ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری شبکه آبیاری و زهکشی مغان گفت: رفع کمبود آب کشاورزی در تابستان امسال نیازمند همکاری کشاورزان و برنامه ریزی دقیق است.

نورالدین وثوقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در جلسات و اطلاعیه‌ها در خصوص کاهش شدید بارش و کمبود آب در رود ارس هشدارهای لازم داده شده بود و نسبت به سال‌های قبل آورده رودخانه ارس به شدت کاهش داشته است.

وی بیان کرد: براساس صورتجلسات ۵۰ درصد قراردادهای کاشت محصولات پاییزه گندم و جو منعقد شده و تلاش شرکت در جهت تامین آب محصولات بهاره  و کشت دوم است.

او با اشاره به اینکه هم اکنون براساس برآورد ۱۳هزار هکتار کشت بهاره و ۹هزار هکتار کشت پاییزه در منطقه  انجام می‌گیرد، افزود: براساس آمار نسبت به سال گذشته با سه هزار  هکتار افزایش کاشت مواجه هستیم که  باعث ازدحام کشاورزان در کانال‌های آبی شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی مغان عنوان کرد: هم اکنون ۱۹ متر مکعب در ثانیه آب به شهرستان بیله‌سوار سرازیر می‌شود و مردم در کنار نوبت‌‍بندی و صرفه جویی در آب، همکاری لازم با ماموران توزیع آب را در اولویت فعالیت کشاورزی قرار دهند.

شبکه آبیای و زهکشی مغان تامین کننده آب کشاورزی شهرستان‌های بیله سوار،پارس آباد و اصلاندوز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha