۱۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84392384
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گازرسانی به ۱۱ روستای مهاباد آغاز شد

مهاباد- ایرنا- عملیات گازرسانی به ۱۱ روستای محور "کهنه ده" مهاباد با حضور مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسوولان آغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی روز یکشنبه در حاشیه این مراسم اظهار داشت: در قالب این طرح با احداث ۱۷ کیلومتر خط تغذیه گاز طبیعی ۱۱ روستای "کهنه ده"، "قوزلوی سفلی"، "قوزلوی علیا"، "کل تپه"، "کاولان سفلی و علیا"، "کوران"، "کانی رش"، "کله گاوی"، "زنده قول" و "گنه دار" در آینده نزدیک گاز دار خواهد شد.

علیرضا شیخی با بیان اینکه برای اجرایی شدن این پروژه ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است، ادامه داد: هم اکنون گاز رسانی به ۳۳ روستای مهاباد در قالب سه محور در دست گازرسانی است.

وی اضافه کرد: میزان فعلی بهره‌مندی خانوار روستایی این شهرستان ۷۲ درصد است که با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا ضریب نفوذ گاز در میان خانوار روستایی مهاباد ۸۵ درصد می‌ رسد.

شیخی با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۹۲ میزان برخورداری از گاز طبیعی در مهاباد ۱۰ درصد بود، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید طی سال های گذشته نگاه ویژه به مناطق روستایی و جبران عقت ماندگی در بخش روستایی مهاباد به ویژه روستاهای بخش خلیفان کرده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در قالب ۲ بخش مرکزی و خلیفان است؛ از این تعداد روستا هم اکنون ۵۷ روستا از نعمت گاز برخوردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha