سه خبر کوتاه از شهرستان های میبد، یزد و اشکذر

یزد- ایرنا- آغاز ساخت پایگاه اورژانس ۱۱۵ بخش ندوشن میبد، افتتاح مرکز خدمات پزشکی در اداره کل دادگستری یزد  و ظرفیت اشکذر برای تبدیل به پایانه صادرات محصولات کشاورزی بالاست  از جمله خبرهای کوتاه روزیکشنبه این استان است.

عملیات اجرایی پایگاه اورژانس ۱۱۵ بخش ندوشن از توابع شهرستان میبد با حضور رییس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و تعدادی از مسوولان محلی آغاز شد .

به گزارش روزیکشنبه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان میبد ، مختار باقری یکی از خیران ندوشن به یاد فرزندش مهدیه باقری هزینه احداث این پایگاه و واحد درمانی را عهده‌دار شد.            

این مجموعه امدادی و درمانی در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع  با ۲۲۰ مترمربع زیربنا با پیش بینی ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد و ظرف ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی میبد با ۲ پایگاه شهری و یک پایگاه جاده‌ای در منطقه «نیوک » بخش ندوشن و حدود ۲۰ نیروی کارشناس فعالیت دارد ، همچنین عملیات اجرایی یک  مرکز اورژانس بخش بفروییه در آبان ماه سال ۹۹  آغاز شد شد.

میبد شامل سه بخش مرکزی ، ندوشن و بفروییه است و مرکز  این شهرستان ۱۰۵هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

یزد

برای نخستین بار با حضور جمعی از مسوولان یزد امروز یکشنبه مرکز ارایه خدمات پزشکی و معاینه بالینی در اداره کل دادگستری این استان راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به دلیل شیوع کرونا برگزار شد، رییس‌ کل دادگستری یزد گفت: با هدف صیانت از سلامت کارکنان اداری و قضایی مرکز خدمات پزشکی و معاینه بالینی در این نهاد دایر  شد.

غلامعلی دهشیری با قدردانی از همراهی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد افزود: این اقدام در اجرای سیاست‌های حمایتی قوه قضاییه مبنی بر افزایش سطح رفاهی کارکنان و به منظور ارتقای خدمات‌رسانی بهتر و کیفی‌سازی امور صورت گرفت.

این مسوول قضایی استان تصریح کرد: کار در دستگاه قضایی سخت و طاقت‌فرساست که موجب ایجاد مشکلات روحی و جسمی در کارکنان می‌شود، برای رفع این مشکل با تلاش‌های صورت گرفته محلی برای اخذ خدمات درمانی و مشاوره‌ای در ساختمان دادگستری ایجاد شد.

دهشیری با اشاره به وضعیت روحی نامناسب و برخی از پریشانی‌های مراجعان به دستگاه قضایی بیان کرد: در برخی موارد حتی مراجعان به دادگستری دچار مشکلاتی می‌شوند که نیاز است در لحظه  وضعیت جسمی و روانی آنان مورد ارزیابی کادر درمان قرار گیرد که این اقدام می‌تواند در زمینه تکریم ارباب رجوع مؤثر باشد.

وی یادآور شد: مرکز یادشده می‌تواند از بسیاری مشکلات جسمی و روحی که به واسطه شلوغی کار، نادیده گرفته می‌شود پیشگیری کند و با تسهیل فرایند درمان از درگیری بیش از حد منابع انسانی دستگاه در آینده پیشگیری کند.

این اقدام با تلاش مجموعه معاونت مالی دادگستری و همراهی معاونت منابع انسانی به سرانجام رسید و مقرر است اارایه خدمات پزشکی و بالینی در سایر ساختمان‌ها و حوزه‌های قضایی نیز در نظر گرفته شود.

یزد با ۱۰ شهرستان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد  و در هر یک از ۱۰ مرکز شهرستان دادگستری دایر است.

اشکذر

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی اشکذر گفت: این شهرستان می‌تواند الگویی( پایلوت ) برای ایجاد پایانه صادرات محصولات کشاورزی یزد باشد و در صورت موفقیت این تجربه، مسوولان ۹ شهرستان دیگر استان می توانند از آن استفاده کنند. 

به گزارش روزیکشنبه روابط عمومی مدیریت یادشده، سید حسین بخشایش در دیدار با رییس دادگستری و دادستان اشکذر افزود: امکان راه‌اندازی پایانه یادشده در این شهرستان با توجه به اینکه قطب تولید محصولات گلخانه ای شناخته می شود، وجود دارد.

وی اظهارکرد: در این راستا می توان واحدهای صنایع تبدیلی که بنا به دلایلی فعالیت آنها متوقف شد با همکاری سیستم قضایی به چرخه تولید بازگردد.

 وی ادامه داد:دستگاه قضایی در جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تعامل و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی و قضایی موجب ایجاد آرامش و آسایش در جامعه می شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha