انتخاب مدیران اقتصادی با استفاده از ظرفیت اتاق‌‏های بازرگانی باشد

بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی بوشهر گفت: با توجه به اینکه کشور در آستانه روی کار آمدن دولت جدید است انتظار می‌‎رود از نظریات مشورتی اتاق بازرگانی در انتخاب مدیران اقتصادی استفاده شود زیرا سربازان خط مقدم اقتصاد کشور همین فعالان اقتصادی هستند.

به گزارش ایرنا، خورشید گزدرازی روز یکشنبه در نشست با نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: اتاق‌های بازرگانی طبق قانون مشاوران قوای سه گانه کشور هستند که امیدواریم با تعامل و بهره‌‎گیری بیشتر از ظرفیت این اتاق‌ها شرایط کار برای بهبود وضعیت اقتصادی  و رونق کسب و کار در کشور فراهم شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر و بویژه بندر دیر یکی از قطب‌های صادرات به کشور قطر است گفت: ایجاد زیر ساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری یکی از دغدغه‏‌های اصلی تجار است که انتظار است با هدف کاهش هزینه‎‌های صادراتی مشخص شود.

گزدرازی ادامه داد: دستگاه ایکسری  به عنوان یک مطالبه ملی نیاز جدی گمرک بندر دیر است زیرا همه تجار کشور از این بندر کار صادرات  انجام می‌دهند.

وی گفت: در مقطعی به دلیل نبود دستگاه  ایکسری و اتفاقاتی که در قطر افتاد مقدار زیادی از کالاها  در بندر الرویس معطل ماند که تخشی از آنها محصولات کشاورزی بود و غیرقابل استفاده شد.

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت گفت: قبل از راه‌اندازی این سامانه‌ها همه شرکت‌ها باید در استان بوشهر کارت می‌گرفتند اما با راه‌اندازی این سامانه تعداد زیادی از شرکت‌های فعال در پارس جنوبی با این عنوان که دفتر آنها در تهران است کارت خود از اتاق تهران گرفته در حالی که  محل فعالیت آنها در استان بوشهر است.

 وی عنوان کرد: این مشکل گریبان‌گیر  برخی اتاق های استان‌های دیگر هم است که باید یک راهکار برای حل این موضوع اتخاذ شود

گزدرازی اظهار کرد: در حالی که ویروس کرونا کل دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد و اقتصاد اکثر کشورها آسیب جدی دید و در این بین شمار  زیادی از بنگاه‌های اقتصادی دچار ورشکستگی و تعدیل نیرو شدند با این وجود در  بخشنامه جدید سازمان تامین اجتماعی بخشودگی مشمول واحدهای تعدیل کننده نیرو نمی‌شود.

وی اظهار کرد: این در حالی است که تامین اجتماعی یکی از شرکای بزرگ فعالان اقتصادی است و بنگاه‌های  اقتصادی نیز مجبور به تعدیل نیرو در شرایط کرونا شده بودند.

گزدرازی گفت: در سال گذشته شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر عملکرد بسیار خوبی داشته و بر اساس آمارها رتبه سوم کشور کسب کرد که امید است با حضور کمستمر نمایندگان در نشست زمینه کارآمدی هر چه بیشتر آن فراهم شود.

وی همچنین در جهت میزبانی  از کمیسیون اقتصادی و کشاورزی مجلس شورای اسلامی جهت حضور در استان اعلام آمادگی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha