۱۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۵:۱۰
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84392016
۰ نفر

برچسب‌ها

فوران آتشفشان باعث تخلیه هزاران نفر در فیلیپین شد

تهران-ایرنا- پس از فوران آتشفشان "تال" در فیلیپین و انتشار گازهای سمی در اطراف این کوه آتشفشان، بیش از ۲ هزار نفر از ساکنین محلی مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

به گزارش شنبه ایرنا، به نقل از "الجزیره" گاز دی اکسید گوگرد ناشی از آتشفشان تال چندین روز است که یک مه غلیظ سمی را بر روی مانیل و سایر استان‌های فیلیپین ایجاد کرده است. 
جوسلیتو کاسترو یک مقام محلی فجایع طبیعی فیلیپین گفت: از زمان دستور دولت برای تخلیه مناطق اطراف این آتشفشان، ۲ هزار و ۴۰۰ نفر منطقه را ترک کرده‌اند. در چند روز آینده تعداد بیشتری از ساکنین محلی نواحی اطراف این آتشفشان را ترک خواهند کرد. 
تال یکی از فعال‌ترین و کشنده‌ترین آتشفشان‌های فیلیپین است که در حلقه آتش اقیانوس آرام، جایی که بیشترین فعالیت‌های لرزه‌ای جهان رخ می‌دهد، قرار دارد. 
بر اثر فوران این آتشفشان در سال ۹۸، مسئولان محلی مجبور به تخلیه سکنه ۱۲ شهر در حیطه جغرافیایی این کوه شدند. 
تال از مناطق محبوب گردشگری به‌خصوص به خاطر دریاچه قرارگرفته در کاسه این آتشفشان است. به گزارش انستیتوی لرزه‌نگاری و آتشفشان‌شناسی فیلیپین، تال که دومین آتشفشان فعال این کشور آسیای جنوب شرقی محسوب می‌شود، از سال ۱۵۷۲ میلادی تاکنون مجموعا ۳۳ بار فوران کرده است. 
آخرین فوران بزرگ این آتشفشان به ۱۹۷۷ و مهیب‌ترین آن به سال ۱۹۱۱ بازمی‌گردد که در جریان آن بیش از ۱۳۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha