۸۴ میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرک بیله سوار مغان صادر شد

اردبیل-ایرنا- مدیرکل گمرک بیله‌سوار مغان گفت: صادرات از این گمرک در سال جاری به ارزش ۸۴ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۲۷ درصدی داشته است.

رامین ظهیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه امسال ۶۷هزار تن کالا به ارزش ۸۴میلیون دلار از گمرک بیله سوار صادر شده است که از لحاظ وزنی ۱۱۳درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه تعداد اظهارنامه های صادراتی ثبتی در این مدت  ۱۴۷مورد بوده است، بیان کرد: عمده‌ اقلام صادراتی از این گمرک سیب‌زمینی، شیشه ، کاشی ، سرامیک ، مصنوعات پلاستیک و مصنوعات فلزی بوده است.

مدیرکل گمرک بیله‌سوار اظهارکرد: در حوزه واردات نیز ۲.۵ میلیون دلار کالا وارد کشور شده که از لحاظ ارزش ریالی۱۷درصد افزایش و از لحاظ وزنی ۴۶درصد کاهش داشته است. 

ظهیری به درآمد گمرک بیله سوار در سه ماهه امسال اشاره کرد و افزود:در سه ماهه امسال هشت میلیارد و ۹۱۱میلیون ریال درآمد از طریق گمرک بیله سوار کسب شده است که نسبت به مدت مسابه سال قبل ۲۶درصد کاهش نشان می‌دهد و با  رایزنی های انجام شده توسط مسئولان  روند واردات و صادرات از طریق گمرک بیله سوار  تسهیل خواهد شد

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. گمرک و پایانه مرزی این شهرستان تنها گذرگاه فعال مرزی استان اردبیل می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha