۳۹۰ میلیارد ریال در حوزه فناوری اطلاعات دامغان سرمایه‌گذاری شد

سمنان- ایرنا- مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان سمنان گفت: ۳۹۰ میلیارد ریال به منظور توسعه حوزه‌های مدنظر ارتباطات در شهرستان‌ دامغان طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ سرمایه‌گذاری انجام شد.

سید یاسر حسن پور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توسعه اینترنت پهن باند سیار در شهرهای دامغان، امیریه، دیباج، کلاته رودبار و شهرک صنعتی دامغان طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ انجام شد. 

وی به برنامه اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها اشاره کرد و گفت: تلاش برای برقراری اینترنت پهن باند سیار(LTE) در روستاهای بالای ۲۰ خانوار یکی از برنامه‌های وزارتخانه است که در همین راستا در سال‌های ٩٨ و ٩٩ تعداد ۲۵ روستای دهستان های تویه دروار، قهاب رستاق، دامنکوه، رودبار، قهاب صَرصر و حومه دامغان، از اینترنت پهن باند سیار بهره‌مند شدند. 

حسن پور افزود: توسعه زیرساخت شبکه فیبر نوری و راه‌اندازی اینترنت پهن باند سیار در مسیر جاده‌ای حرم تا حرم در حوزه دامغان نیز از دیگر اقدامات ارتباطات و فناوری استان در این شهرستان است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان تصریح کرد: توسعه شبکه فیبر نوری FTTH، مراکز تلفن ثابت و اینترنت پهن باند ثابت ADSL در دامغان از دیگر اقدامات توسعه ای حوزه ارتباطات در این شهرستان است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha