سفیر روسیه: سیاست فشار آمریکا بر روسیه ادامه خواهد داشت

مسکو - ایرنا - آناتولی آنتونف سفیر روسیه در آمریکا گفت که انتظار دارد سیاست فشار آمریکا بر روسیه ازجمله در عرصه حقوق بشر ادامه داشته باشد.

 به گزارش ایرنا، آنتونف شامگاه شنبه در کانال یوتیوب «سالاویوف لایو» برای من کاملا آشکار است که سیاست تحریم آمریکا علیه روسیه ادامه می یابد و مساله حقوق بشر یکی از موضوعات تنش زا در روابط روسیه و آمریکا خواهد بود.

به گفته سفیر روسیه، در کنگره آمریکا در حقیقت در مورد اعمال سیاست سخت در مورد روسیه توافق وجود دارد.   

آنتونف خاطرنشان کرد که پس از بازگشت به آمریکا درخواست برای دیدارهایی را به کنگره و سنا ارسال کرده اما جواب رد شنیده یا بطور بی نزاکتانه سکوت کرده اند.

حملات سایبری به روسیه به اطلاع دولت امریکا رسید 

سفیر روسیه در واشنگتن گفت که موارد حمله سایبری به روسیه از خاک آمریکا را به اطلاع دولت این کشور رسانده است.  

وی افزود: به شرکای آمریکایی گفتم که حتی در هنگام ارتباط مستقیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با مردم این کشور، به مراکز اینترنتی روسیه، از خاک آمریکا حمله هکری شد.   

درخواست دیدار با مقامهای اف بی آی و سیا

آنتونف گفت که درخواست دیدار با سران سازمان های اف بی آی، سیا و وزارت دفاع امریکا کرده است تا رو در رو با آنها درباره مسائل موجود گفت و گو کند.  

 وی افزود: بسیار امیدوارم که با سران سازمان های امنیتی آمریکا دیدارهایی را داشته باشم.  

 ادعای آمریکا در مورد مزاحمت روسیه برای فعالیت کنسولگریها مضحک است

سفیر روسیه در واشنگتن خاطرنشان کرد که ادعای آمریکا مبنی بر ایجاد مزاحمت از طرف روسیه برای کنسولگریهای امریکا در خاک روسیه مضحک و کاملا بی اساس است.  

آنتونف در مورد فعالیت کنسولگریهای امریکا در روسیه و روسیه در خاک آمریکا گفت: اگر سخنانم را جمع بندی کنم در این عرصه هیچ پیشرفت و تحرک جدی وجود ندارد و آنچه که مربوط به طرف روسی می شود حرکت دشوار است و با این وجود به پیش خواهیم رفت.

سفیر روسیه در واشنگتن در ادامه گفت: در تلاش هستیم تا به موقعیتی برسیم که فراموش کردن این موضوع که رئیس جمهور ما درباره چه چیزی در اجلاس ژنو صحبت کرد، دشوار باشد.

وی ادامه داد: ما در تلاش برای اجرای این اقدامات عملی و تفاهم‌هایی هستیم که توسط رهبران ما به نمایش گذاشته شدند. تا آنجا که به ما مربوط می‌شود، ما آماده این همکاری هستیم 

وی این را نیز گفت که مساله تبادل زندانیان بین روسیه و آمریکا هنوز جنبه عملی نیافته است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha