فعالیت‌های ورزشی در شهرهای قرمز خراسان شمالی تعطیل شد

بجنورد- ایرنا- مسوول بازرسی و نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان شمالی گفت: رنگ قرمز کرونایی شهرستان‌های بجنورد و اسفراین دوباره فعالیت بسیاری از رشته های ورزشی در این شهرستان ها را از امروز (یکشنبه) به تعطیلی کشاند.

هادی جودی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعطیلی ها شامل تمامی باشگاه ها و اماکن ورزشی دولتی، خصوصی و استخرها، سالن‌های سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی در شهرستان های بجنورد و اسفراین است.

وی افزود: در این میان رشته های ورزشی بدون برخورد و کم برخورد همانند تنیس، تیراندازی با کمان، دو و میدانی، سوارکاری، قایقرانی، کوهنوردی، موتورسواری اتومبیل رانی، دوچرخه سواری و والیبال ساحلی مجاز به فعالیت هستند و فعالیت در سایر رشته ها ممنوع است.

جودی یادآور شد: همچنین برگزاری هرگونه رقابت و تجمعات ورزشی در شرایط کرونایی استان، مشروط به اخذ مجوز از ستاد استانی مقابله با کرونا و اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی است.

وی با اشاره به همکاری خوب بسیاری از مدیران باشگاه های ورزشی استان در محدودیت های کرونایی، گفت: علیرغم اینکه باشگاه داران زیان های مالی بسیاری از تعطیلی اماکن ورزشی متحمل و حتی ۱۰ درصد از باشگاه های استان نیز تعطیل شدند ولی باز هم همکاری بسیار خوبی برای حفظ سلامتی شهروندان داشتند.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که دیروز- شنبه-  از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد و اسفراین در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

همچنین شیروان و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی کرونایی و شهرستان های گرمه، جاجرم، فاروج و راز وجرگلان  زرد هستند.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha