مجتمع گردشگری و سفره خانه سنتی فارسبان در نهاوند افتتاح شد

همدان- ایرنا- مجتمع گردشگری و سفره‌خانه سنتی فارسبان امروز(شنبه) با حضور استاندار همدان در شهرستان نهاوند افتتاح شد تا شهر سرابهای ایران بتواند به نیازهای گردشگران پاسخ بدهد.

به گزارش ایرنا، "سیدسعید شاهرخی" استاندار همدان در سفر یک روزه به نهاوند از توسعه زیرساختهای گردشگری در این شهرستان ابراز خرسندی کرد و گفت: یکی از محورهای مهم توسعه استان، گردشگری است و در حوزه منابع طبیعی، سراب‌های شهرستان نهاوند امتیازی منحصر به فرد به شمار می‌رود.

مجتمع گردشگری و سفره خانه سنتی فارسبان در نهاوند افتتاح شد

وی اضافه کرد: سراب‌های ارزشمند شهرستان نهاوند، مصداق شمال بدون شرجی است و قابلیت توسعه و رونق بیشتری را دارد. 

استاندار همدان با بیان اینکه توسعه بدون حضور بخش خصوصی میسر نمی شود گفت: تلاش مدیران حوزه گردشگری و سرمایه گذار مجتمع توریستی تفریحی فارسبان شایسته قدردانی است.

فرماندار نهاوند نیز با بیان اینکه ۶ میلیارد تومان صرف راه اندازی این طرح گردشگری شده است افزود: این مجتمع با اشتغالزایی ۱۰ نفر به صورت مستقیم و با حمایت میراث فرهنگی و گردشگری به بهره‌برداری رسید. 

مراد ناصری تصریح کرد: تغییرات حوزه گردشگری طی ۳سال اخیر در نهاوند با ۳۳ سال گذشته برابری می کند و این تحوالات در حوزه گردشگری نتیجه کار تیمی و وحدتی است که در شهرستان جریان دارد. 

دستگاه سی تی اسکن زیمنس ۱۶ اسلایس بعنوان مدرن ترین دستگاه مورد استفاده موجود در کشور با صرف هشت میلیارد تومان نیز با حضور استاندار همدان بهره برداری شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس، فرماندار نهاوند، معاونین، بخشداران و برخی مدیران استانی و شهرستانی در این مراسم استاندار را همراهی کردند. 

مجتمع گردشگری و سفره خانه سنتی فارسبان در نهاوند افتتاح شد

فارسبان با داشتن رودخانه و چشمه های پرآب و درختاب سرسبز یکی از مناطق تفریحی، توریستی شهرستان نهاوند است که همه ساله به ویژه در فصل تابستان پذیرایی خیل عظیم گردشگران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha