۱۲ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84391727
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین رویداد «استان آپ» کرمان فراخوان داد

کرمان - ایرنا - مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: نخستین رویداد استانی استان آپ ۲۳ تیرماه جاری در کرمان برگزار می‌شود و استارتاپ‌ها و متقاضیان حضور در این رویداد تا ۱۵ تیر فرصت ثبت نام دارند.

به گزارش ایرنا، مصطفی بغدادی روز شنبه در نشست خبری در محل استانداری کرمان از سرمایه گذاران و شرکت های صنعتی بزرگ که دنبال طرح های نوآورانه هستند دعوت کرد تا در این رویداد حضور یابند.

به گفته وی علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سامانه غزال اقدام کنند.

بغدادی با بیان اینکه یکی از بسترهای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان، برگزاری دوشنبه های استارتاپی است اظهار داشت:دوشنبه های استارتاپی برای طرح هایی است که شتابدهی را تمام کرده و محصول و سابقه فروش دارند و نیازمند جذب سرمایه هستند.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۲۶ رویداد دوشنبه استارتاپی برگزار کردیم و میزبان بیش از ۲۰۰ تیم بودیم.

وی بیان کرد: برگزاری این جلسات صرفا رویداد یک روزه نیستند، بلکه به قصد جذب سرمایه شکل می‌گیرد و تا امروز نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای ۲۶ رویداد داشتیم که ۳۰ میلیارد تومان هم در حال مذاکره برای جذب سرمایه داریم.

وی با بیان اینکه رویدادهای ما یک فرآیند از فراخوان تا آموزش و سرمایه‌گذاری است اظهارداشت: رویداد دیگری را نیز به عنوان  «پیوند» طراحی کردیم تا زمینه همرسانی ایده‌ها را برای رساندن محصول به تولید داشته باشیم و افرادی که صاحب ایده اولیه و خام هستند را به سمت تجاری سازی ببریم.

بغدادی تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از موسسات دانش بنیان در سال ۸۹ شکل گرفته و در راستای حمایت از تجاری سازی اختراعات و ایده ها، وظیفه اصلی ما تامین مالی شرکت های دانش بنیان یا اکوسیستم نوآوری کشور است.

وی با اشاره به اینکه ۶۲ صندوق پژوهش و فناوری در کشور داریم افزود: تقریبا همه استان ها و دانشگاه های مادر صندوق پژوهش و فناوری دارند و محدودیتی برای ارائه خدمات به  مجموعه دانش بنیان ها و همچنین فعالیت های نوآورانه و فناورانه وجود ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha