اصحاب رسانه خطر شیوع موج پنجم کرونا را به شهروندان گوشزد کنند

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: اصحاب رسانه و پایگاه‌های محلی خطر شیوع دوباره کرونا از جنوب کشور و آغاز موج پنجم کرونا را به شهروندان گوشزد کنند.

عارف خدرلو روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا افزود: رسانه های فعال حساسیت ضرورت مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری را تبلیغ و فرهنگ سازی کنند.

وی با بیان اینکه بعد از فروکش کردن پیک چهارم رعایت موارد بهداشتی در سطح شهرستان به حداقل خود رسیده است، ادامه داد: مهاباد هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد و هر لحظه امکان جهشی تغییر وضعیت و اعمال محدودیت با ادامه این روند دور از ذهن نیست.

فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه تولید واکسن داخلی از افتخارات حوزه مقابله با کرونا است، گفت: کشور در شرایطی که با جنگ اقتصادی و تحریم مواجه بود توانست ضمن پیش خرید واکسن خارجی، نوع داخلی واکسن کرونا را نیز تولید و روند واکسیناسیون سراسری را آغاز کند.

خدرلو ضمن انتقاد از سهل انگاری برخی از ادارات در رعایت پروتکل های بهداشتی، بیان کرد: اکیپ‌های بهداشتی طی هفته جاری دوباره نظارت ویژه بر بازار و عملکرد نهادهای دولتی برای مقابله هرچه بهتر با شیوع دوباره کرونا شرئع خواهد کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد هم در این جلسه گفت: روند آمار مراجعه کنندگان طی هفته گذشته به صورت تصاعدی بوده و روز گذشته ۹ نفر نیز بستری داشته ایم.

بهائ الدین حسینی اضافه کرد: مهاباد سابقه تغییر وضعیت جهشی از زرد به قرمز را داشته و در صورت بی توجهی شهروندان هر لحظه امکان قرمز شدن وضعیت و اعمال محدودیت های اجتماعی وجود دارد.

وی با بیان اینکه مهاباد از شهرهای گردشگر پذیر شمالغرب کشور است، افزود: رعایت شیوه نامه های ابلاغی توسط اصناف و بازاریان باید مورد توجه قرار گیرد چون نوع جدید کرونا شیوع پیدا کرده به طور قابل ملاحظه ای قابلیت انتشار بیشتری دارد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: هم اکنون ۲ واحد تولیدی در سطح شهرستان دارای مجوز تولید ماسک را دارند و یکی از واحدهای مجهز نیز به دلیل مجوز ندادن سازمان انرژی اتمی تجهیزات تولید اقلام بهداشتی را جمع آوری کرد.

محمد جهین بیان کرد: باتوجه به اینکه ماموران بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت همراه سایر ماموران بهداشتی در امر نظارت حضور فیزیکی دارند، انتظار داریم واکسیناسیون این افراد هم در اولیت بندی واکسیناسیون قرار گیرند.

شیوع دوباره کرونا  از نوع هندی طی هفته گذشته بیشتر شهرهای جنوبی کشور را دربرگرفته است.

ویروس کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۶ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت هم اکنون در وضعیت زرد مقابله با کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha