تاکید نماینده مجلس پنجاب پاکستان بر توسعه روابط با ایران 

اسلام‌آباد - ایرنا - نماینده مجلس ایالت پنجاب وابسته به حزب "مسلم لیگ نواز" به عنوان دومین حزب بزرگ سیاسی در پاکستان بر لزوم گسترش روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «چودری منیب الحق» روز شنبه با حضور در خانه فرهنگ کشورمان در شهر «لاهور» به عنوان قلب فرهنگی پاکستان با «جعفر روناس» رئیس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد و درباره موضوعات مختلف از جمله راه‌های تعمیق مناسبات فرهنگی، هنری، اقتصادی و سیاسی به تبادل نظر پرداخت.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی پاکستان گفت: فرهنگ و زبان ما در ایالت پنجاب و پاکستان برگرفته از ایران است به همین دلیل است که مسلمانان پاکستانی علاقه وافری به مردم و ملت ایران دارند.

این سیاستمدار جوان پاکستانی با بیان ظرفیت‌های قابل توجه در همه زمینه‌ها بین دو کشور همسایه، بر استفاده بهینه از فواید همسایگی تاکید کرد و افزود: از یک سو پاکستان از زیبایی‌های منحصر طبیعی و بکر برخوردار است و از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران نیز دارای مکان‌های تاریخی و باستانی فراوان است. در همین راستا در صورت برنامه ریزی‌های دقیق و فراهم شدن تسهیلات لازم از سوی دو کشور، مردم ایران و پاکستان میتوانند از جاذبه‌های توریستی دو کشور حداکثر استفاده را ببرند.

رئیس خانه فرهنگ ایران در لاهور نیز با بیان اینکه ریشه‌های فرهنگی بین دو کشور بسیار پررنگتر از ریشه‌های سیاسی و اقتصادی است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های غنی که بین دو کشور همسایه و برادر وجود دارد، جمهوری اسلامی ایران و پاکستان می‌توانند برای رسیدن به اهداف مشترک فرهنگی در منطقه و بین المللی مکمل یکدیگر باشند.

جعفر روناس به قدمت چند دهه فعالیت‌های فرهنگی و هنری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پرداخت و اظهار داشت: خانه فرهنگ ایران در طی این سال‌ها سعی کرده است به عنوان پل ارتباطی بین ایران و پاکستان عمل کند در همین راستا برنامه های مختلفی را با همکاری سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی در شهر لاهور و یا به صورت مستقل راه‌اندازی و برگزار می‌کند.

وی در ادامه با تشریح ساختار دولتی و حکومتی جمهوری اسلامی ایران گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و رای اکثریت مردم انقلابی ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران در همه پرسی، مردم سالاری دینی در ایران بنا نهاده شد. در همین راستا مردم ایران هر چهار سال یکبار با شرکت در انتخابات، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با رای مستقیم خود انتخاب می‌کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha