معاون رئیس جمهوری افغانستان:طالبان به صلح اعتقادی ندارد

کابل - ایرنا - معاون رئیس جمهوری افغانستان با بیان اینکه ادعای صلح طلبی طالبان توهمی بیش نیست گفت جنگ طالبان علیه مردم ماهیت خارجی دارد و این گروه به صلح اعتقادی ندارد.

به گزارش ایرنا،" محمدسرور دانش معاون  رئیس جمهوری افغانستان روز شنبه در گفت وگویی  اظهار کرد طالبان به راه حل سیاسی ،مشکل افغانستان اعتقاد ندارد و تنها راه نجات کشور مقاومت فراگیر مردمی ،تقویت وحدت ملی ،اجماع سیاسی و حمایت از نیروهای امنیتی برای مقابله با طالبان است .

وی  تصریح کرد بسیج مردمی و تقویت نیروهای امنیتی و نظامی می تواند مانع پیشرفت های بیشتر  طالبان شود.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی روز چهارشنبه در سخنانی هشدار داد که بقای جمهوریت در خطر است .

وی اظهار داشت طالبان به جای مذاکره به وقت کشی در روند صلح می پردازد و مردم به نیت طالبان برای صلح شک دارند.

رئیس شورای مصالحه ملی افغانستان گفت که اگر طالبان فکر می کند با خروج نظامیان خارجی از افغانستان می تواند  از راه نظامی به  قدرت برسد اشتباه می  کند.

پیش از این" حفیظ منصور " که  برای آغاز دور جدید گفت وگوهای صلح به  دوحه رفته بود هشدار داد که دولت و مردم افغانستان آماده دفاع باشند چون طالبان به صلح اعتقادی ندارد.

وی با بیان اینکه  چون عضو هیات مذاکره کننده است نمی تواند برخی مسائل را بگوید تصریح کرد احتمال پیشرفت در روند صلح کم است .

«رحمت الله نبیل» رئیس سابق اداره امنیت ملی افغانستان با انتشار تصویری اعلام کرد که با خروج کامل نظامیان آمریکایی از فردگاه بگرام، دفتر  مرکزی شبکه حقانی در وزیرستان شمالی دوباره فعال شده است.

وی افزوده است که این مکان برای هماهنگی ورود جنگجویان خارجی به داخل افغانستان افغانستان استفاده می شود.

براساس گزارش های منتشر شده ،طالبان در دو ماه گذشته بیش از 60 شهرستان را به کنترل خود درآورده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha