حاجی‌زاده: مردم شریف ایران، شعور و بصیرت خود را در انتخابات نشان دادند

قم - ایرنا - فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: مردم شریف و بزرگوار ما در این انتخابات برغم تبلیغات عظیمی که بود، واقعا شعور و بصیرت خود را نشان دادند.

سردار امیرعلی حاجی زاده شامگاه جمعه در آیین سالگرد شهادت ابراهیم رشید از شهیدان مدافع حرم طی سخنانی در حسینیه امام خامنه‌ای گلزار شهیدان علی ابن جعفر (ع) قم، گفت: داعش با محوریت و پشتیبانی آمریکا و پشتیبانی انگلیسی و اسرائیلی و پشتیبانی مالی عرب‌های مرتجع شکل گرفت، خود آنها این را اقرار کردند و نیازی به‌تحلیل ما نیست.

حاجی زاده ادامه داد: همان گونه که ویروس کرونا از یک جای کوچکی در چین آغاز شد و سراسر جهان را در نوردید و تا قاره آمریکا رسید، ویروس داعش نیز در اندیشکده‌های آمریکایی شکل گرفت و برنامه آنها این بود که سراسر کشورهای اسلامی و اُمت اسلام را فرا بگیرد.

وی افزود: ما منشا ویروس کرونا را نمی‌توانیم قضاوت کنیم که چه بود؟ ولی داعش دست ساز اندیشکده‌های آمریکایی بود و بنا بود این جنگ مذهبی به‌صورت فراگیر در کل منطقه و بلکه جهان توسعه پیدا کند.

حاجی زاده با بیان اینکه در مقطعی که این حرکت آغاز شد ما مثل الان اطلاعی نداشتیم که چه اتفاقی در حال وقوع است افزود: آن روز شرایط فتنه بود، و به‌علت ابهام‌هایی که وجود داشت تصمیم گیری در این زمینه بسیار سخت بود و یکی از نکته‌هایی که بسیار اهمیت دارد، تصمیم رهبر معظم انقلاب در ورود به‌این عرصه و جنگیدن در مبدا داعش و گروه‌های تکفیری بود.

فرمانده هوا فضای سپاه ادامه داد: اگر آن روز تردید و تاخیر در تصمیم گیری به‌وجود می‌آمد معلوم نبود الان با چه وضعیتی روبه‌رو بودیم، چنانچه خیلی از خواص در این خصوص قضاوت غلطی داشتند.

وی افزود: مسئولی که آن روز مقام و مسئولیت بالایی داشت، قبول نداشت، خیلی از خواص قبول نداشتند، گفتند بهار عربی است، عده‌ای از مردم بر علیه یک دیکتاتور قیام کردند، ما باید برای چه برویم کمک، آن روز این حرف‌ها زده‌ها می‌شد.

حاجی زاده در ادامه تصریح کرد: بد نیست، تاریخ را مرور کنیم، ما اولین شهیدانی که در سوریه تقدیم کردیم، آن روزها نمی‌دانستیم این‌ها را تحت چه عنوانی تشییع کنیم، بگوییم این‌ها کجا شهید شدند، برای چه این‌ها را اعزام کردیم، هدف ما چه بود؟

وی افزود: آن روز فقط این نبود که داعش را درست کنند، بلکه پشت سر آن، شبکه‌های پر تعداد تبلیغاتی و رسانه‌ای جهان این را همراهی می‌کرد و کسی نیز قبول نداشت ما از ایران بخواهیم با داعش مقابله کنیم.

وی اضافه کرد: ویروس داعش خیلی سریع سراسر سوریه و بخش‌هایی از عراق و حتی لیبی را فرا گرفت، و مردم مظلوم لیبی با ثروت‌های فراوانی که در حوزه نفت و انرژی دارند، زیرساخت‌های آنها از بین رفته، درگیر جنگ داخلی هستند و فقر سراسر کشورشان را فرا گرفته است.

این مقام سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ویروس داعش به‌سمت لبنان هم حرکت کرد ولی با سد حزب الله مواجه شد، ویروس داعش بخش‌هایی از یمن را نیز گرفت و تا آفریقا رفت، همین الان آثارش آنجا هست، ویروس داعش همچنین افغانستان و پاکستان را فرا گرفت و آن روز می‌گفتند ما باید برای چه بجنگیم؟

وی یادآور شد: وقتی ویروس کرونا راه افتاد، هیچ کشوری نبود که از این ویروس در امان بماند، ولی ویروس داعش با تدبیر رهبر معظم انقلاب و درایت ایشان و تصمیم به‌موقع و اقدام سریع شهید بزرگ ما شهید حاج قاسم سلیمانی و ایثار و گذشت و پای کار بودن مدافعان حرم و شهیدان این مسیر و خانواده آنها جلوی این را گرفت واِلا ایرانی وضعیتش این نبود!

حاجی زاده همچنین یادآور شد: هنگامی که ماشین‌های انفجاری روزانه در بغداد و شهرهای مختلف صدها کشته می‌گرفت، ایران اسلامی در امنیت کامل بود و در همان ایام، عده‌ای مخالفت می‌کردند، همان آدم‌هایی که آن روز تحلیلشان غلط بود، امروز هم وضعیت موجود را غلط تحلیل می‌کنند، آن روز نفهمیدند چه اتفاقی افتاد، امروز نیز نمی‌فهمند.

وی با یادآوری اینکه سپاه در آن شرایط با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی و مشارکت عظیم گروه‌ها از کشورهای مختلف در اوج مظلومیت وارد عرصه جنگ شدند و دفاع کردند گفت: اگر رهبر معظم انقلاب شهیدان مدافع حرم را متفاوت از شهیدان دیگر می‌دانند، بواسطه مظلومیت آنها است، ما در هشت سال جنگ این شرایط را نداشتیم، همه وارد جبهه‌های جنگ می‌شدند، کمک می‌کردند و یا اگر نمی‌توانستند نیز کسی مخالف نبود.

وی اضافه کرد: کسی نمی‌آمد شعار بدهد، شاید اگر این بوق‌های تبلیغاتی و تبلیغات مسمومی که امروز در رسانه‌ها است در هشت سال دفاع مقدس هم بود، عده‌ای در خیابان‌های تهران شعار می‌دادند نه اهواز نه دزفول جانم فدای تهران! هیچ بعید نبود.

فرمانده هوا فضای سپاه با بیان اینکه دشمن به‌هرحال دشمنی خود را ادامه می‌دهد افزود: سال‌ها طول کشید تا عده زیادی فهمیدند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، ولی نکته مهم و تاریخی و تاریخ ساز این بود که رهبر معظم انقلاب همان ابتدا تشخیص داد.

وی افزود: درایت و فرماندهی سردار سلیمانی و همراهان ایشان، کسانی از جنس شهید ابراهیم رشید و شهیدان زیادی که در این راه تقدیم شد، این‌ها تشخیص دادند و ایستادگی کردند و امروز شاهد این امنیت هستیم‌.

این مقام عالی رتبه سپاه تاکید بر اینکه آمریکاییها برای منطقه نقشه داشتند و همچنان نیز نقشه دارند گفت: متاسفم که برخی از مسئولان می‌گویند از کلمه دشمن بدم می‌آید، برای چه باید بگوییم دشمن؟، مثل این می‌ماند که اگر به‌آمریکا نگوییم دشمن آنها با ما دوست می‌شوند و دشمنی‌ها از بین می‌رود.

وی در ادامه تاکید کرد: آنها دشمن هستند، چه جنگ می‌خواهیم بکنیم، می‌دانیم با دشمن می‌جنگیم، چه مذاکره نیز می‌کنیم، بفهمیم با دشمن مذاکره ‌می‌کنیم، نباید فریب بخوریم.

وی ادامه داد: این‌ها دشمن هستند و برای منطقه نقشه دارند، فکر نکنید مشکل داعش و گروه‌های تکفیری حل شد و همه مشکل‌ها مرتفع شده، نه آنها هر روز نقشه می‌کِشند، یک روز با حضور در یک کشور و یک روز با ترک آن کشور آنجا را به‌هم می‌ریزند، هر جور بتوانند، عمل می‌کنند، دنبال این هستند منطقه را در سیطره خودشان داشته باشند.

وی ادامه داد: آنها به‌دنبال ‌معادن عظیم انرژی و گاز در کشورهای افغانستان و ایران هستند و دست بردار نیز نیستند.

وی افزود: الان آمریکاییها در سوریه آمدند در شرق فرات پایگاه زدند و حضور دارند، آیا دولت سوریه و یا مردم آن از این‌ها دعوت کرده است؟، همین چند وقت پیش در سوریه انتخابات شد و مردم با حضور حداکثری آمدند و رئیس جمهور خود را انتخاب کردند، شما چرا در شرق فرات پایگاه زدید؟

وی خاطر نشان کرد: آنها دنبال تجزیه این منطقه هستند، این رودخانه فرات که حائل شده در این منطقه، این‌ها دنبال مستقل کردن و تجزیه کشور سوریه هستند، این‌ها دنبال تجزیه عراق و ایران و کشورهای دیگر هستند، برای منطقه نقشه دارند، به‌لطف و برکت انقلاب اسلامی، نظام اسلامی و این شهیدان و همچنین هدایت و رهبری رهبری معظم انقلاب، خیلی هزینه کردند ولی تیرشان به‌سنگ خورده، موفق نشدند و از این به‌بعد نیز موفق نخواهند شد.

حاجی زاده با بیان اینکه نکته مهم بصیرت و هوشیاری ملت ایران و ملت‌های منطقه است، چنانچه مردم شریف و بزرگوار ما در این انتخابات برغم تبلیغات عظیمی که بود، واقعا شعور و بصیرت خود را نشان دادند تصریح کرد: واقعا باید شکرگزار الهی باشیم، این دشمنی‌ها ادامه دارد و باید شرایط را دقیق فهم بکنیم، توجیه و متوجه و بصیر شویم، فریب دشمن را نخوریم.

وی بیان داشت: برای اینکه فتنه‌ها را تشخیص بدهیم، نگاه کنیم دشمن ما کدام نقطه ایستاده و چه چیزی را تاکید می‌کند.

وی افزود: ده‌ها شبکه ماهواره‌ای و شبکه‌ مجازی که بر علیه نظام ما به‌راه افتاده ببینید چه‌ می‌گویند؟، آیا دلسوز ما هستند از گفته‌های آنها آدم می‌تواند بفهمد، آمریکا هیچ دوست ما نبوده، همیشه دشمن ما بوده، هست و خواهد بود، چون منافع ما با هم جمع نمی‌شود.

وی یادآور شد: امام راحل فرمود، رابطه ایران و آمریکا رابطه گرگ و میش است، هیچ وقت عادی نخواهد شد.

فرمانده هوا فضای سپاه با تاکید بر اینکه ما دنبال جنگ با کسی نیستیم گفت: باید مراقب باشیم، منافع کشور ما به‌اینکه مشکل‌ها از طریق آمریکا حل می‌شود گره نخورد.

وی افزود: در بخش‌هایی که با پیچیدگی بسیار فراوان روبه‌رو هستیم، در مسائلی که در لبه تکنولوژی قرار دارد، در موضوع‌های مهم دفاعی که وابستگی ۱۰۰ درصدی به‌خیلی از کشورهای پیشرفته دارد، خودکفا هستیم، وابسته نیستیم.

وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند این خودکفایی چقدر است گفت: اینجا نیز باید به‌حرف‌های دشمن نگاه کنیم، دشمن می‌گوید بعد از برجام راجع حضور منطقه‌ای مذاکره کنیم، پس ببینید اگر قدرت داشت و توان توقف این بخش را داشت، متوقف می‌کرد، پس چرا به‌ما التماس می‌کند؟ دشمن آنجایی که بتواند پیشرفت‌های ما را متوقف می‌کند و التماس نمی‌کند.

حاجی زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در روزها و هفته‌های آینده با استقرار دولت جدید بتوانیم برای نخستین بار دولت اسلامی را شکل بدهیم، نیروهای خدوم و کارا روی کار بیایند، و همان گونه که در حوزه دفاع به‌این توانمندی رسیدیم، در حوزه‌های دیگر نیز با کمک یکپارچه ملت ایران بتوانیم، این تحول عظیم را در کشور به‌وجود بیاوریم، فقر را ریشه کن و مشکل تولید، اشتغال و ازدواج را حل کنیم.

حاجی زاده تصریح کرد: به‌عنوان سرباز کوچک این ملت و فردی که از توانمندی‌ها، زیرساخت‌ها و امکانات بالقوه کشور مطلع هستم، عرض می‌کنم همه بسترها در داخل کشور فراهم است.

وی گفت: ما می‌توانیم روزگاری را رقم بزنیم که اگر اراده کردیم، آنها را تحریم کنیم، از این کارهای کثیف بلد نیستیم ولی این قدرت را می‌توانیم به‌دست بیاوریم.

وی افزود: چه‌طوری است که آمریکایی‌ها یک جایی می‌خواهند یک جابه‌جایی کنند، با نام‌های مختلف التماس می‌کنند، ما داریم جابه‌جا می‌شویم، امنیت ما را مراقبت کنید.

این مقام سپاه گفت: التماس می‌کنند، این‌ها ذلیل‌اند، رئیس جمهور سابق آمریکا آن زمان گفت هفت تریلیون دلار، الان حتما بیشتر شده، پول مالیات مردم آمریکا را آوردند در منطقه خرج کردند، چه دستگیرشان شد؟

وی تاکید کرد: مطمئن باشند، ملت‌های منطقه نخواهند گذاشت، در منطقه آب خوش از گلوی آمریکاییها پایین برود.

وی در ادامه افزود: آنها متهم هستند و شهید سلیمانی و شهیدان زیادی از ما را به‌شهادت رساندند، از ۱۲ هزار کیلومتر آن طرف‌تر آمدند به‌این منطقه می‌خواهند منطقه ما را استعمار کنند، ملت‌ها و سرمایه‌ها ما را بگیرند، ملت‌ها بیدار شده اند و نخواهند گذاشت.

سردار حاجی زاده بیان کرد: این توطئه‌هایی هم که می‌کنند قطعا با شکست مواجه خواهد شد ولی ما تکلیف داریم، که قدردان این شهیدان، جانبازان و ایثارگری‌ها باشیم و مسائل را خوب تشخیص بدهیم و دقت کنیم و اگر این اتفاق بیفتد از همه موانع چنانچه تا امروز عبور کردیم از این به‌بعد نیز عبور خواهیم کرد، آینده امیدوار کننده است و شرایط بهتر خواهد شد و از بسیاری از مشکل‌ها که عمدتا اقتصادی است، عبور می‌کنیم.

آیین سومین سالگرد شهادت محمد ابراهیم رشید و نخستین یادواره شهیدان مدافع حرم واحد تخریب با حضور بهرام سرمست استاندار قم، مرتضی حیدری فرماندار و جمعی از خانواده معظم شهیدان این استان برگزار شد.

شهید محمد ابراهیم رشید از اهالی روستای صرم از توابع بخش مرکزی شهرستان کهک قم، دهم تیرماه ۹۷ و در سن ۳۲ سالگی در حالی که برای انجام عملیات مستشاری به‌تدمر سوریه اعزام شده بود به‌دست تکفیری‌ها به‌شهادت رسید./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha