انتخاب "رییسی"  امید برای مبارزه با فساد را درقوه مجریه افزایش داد

بجنورد- ایرنا- دبیرکل هماهنگی ملی نیروهای انقلاب گفت: با انتخاب حجت الاسلام" سید ابراهیم رییسی " رییس سابق قوه قضاییه به عنوان رییس جمهوری منتخب، امید مردم را برای تداوم برخورد با فساد و رانت خواری در قوه مجریه افزایش داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار مرتضی طلایی شامگاه جمعه در گردهمایی همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی در بجنورد اظهار داشت: حماسه ای که مردم در ۲۸ خرداد ماه انتخابات ۱۴۰۰ با وجود مشکلات فراوان خلق کردند ،بی نظیر بود و باید ریشه‌های این حماسه واکاوی و در راستای حل بهتر مشکلات تلاش شود.
رییس ستاد انتخابات شورای وحدت استان تهران اظهارداشت : اکنون نقش مردم  بیش از گذشته برجسته است و باید در کنار دولت برای استقرار نظام اسلامی تلاش کنند و در این راه همه ادیان ،مذاهب و شهروندان باید مشارکت داشته باشند.
وی  خاطرنشان کرد : تشکیل دولت و امت اسلامی به واسطه انقلاب ایران شکل گرفت و اکنون با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در خردادماه  ۱۴۰۰ نوبت اجرای تمدن اسلامی است .

سردار طلایی با بیان این که خون شهداء ، انقلاب ایران را بیمه کرد اظهارداشت : شهدا سر دادند تا ما سرور باشیم و عزتمندانه زندگی کنیم و  هیچ عنصری به اندازه خون شهدا نمی تواند پشتوانه این انقلاب باشد و خون شهدا بود که تاثیر مهمی بر ایجاد خلق حماسه ۱۴۰۰ داشت.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: تاب آوری مردم در مقابل تحریم ها به پشتوانه خون شهداست و جوانان ما نیز ثابت کردنده اند که همواره پای نظام ایستاده‌اند و از ارزش های شهدا و انقلاب دفاع خواهند کرد.
سردار طلایی وجود رهبر معظم انقلاب را عامل اصلی پیروزی و موفقیت مردم ایران در تمام صحنه های انقلاب اعلام کرد و اظهارداشت : رهبر معظم انقلاب کشتی نظام را در تمام طوفان ها به خوبی هدایت کرد و مردم ما هم به خوبی پای رهبر ایستاده اند.
اعتماد به جوانان دولت سیزدهم 
 دبیرکل همتا جوانان را موتور محرکه در دولت سیزدهم اعلام کرد و اظهارداشت : باید فضایی را آماده کنیم تا جوانان در تمام صحنه ها حضور یابند و با هم افزایی در جهت اصلاح حکومت اسلامی تلاش کنند.
سردا طلایی اظهارداشت : مکتب شهید سلیمانی ابعاد سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی را به همراه داشت و چیزی که سلیمانی را ماندگار کرده است مکتب اجتماعی است و آغوش این شهید بزرگوار برای همه باز بود و چپ و راست برای او معنا نداشت و این شاخص‌ها اصلی جبهه همتا را تشکیل می‌دهند  و ما با به کارگیری جوانان همچون یک دانشگاه هویت سازی کنیم و جوانان را آموزش دهیم تا به خوبی رشد کنند و با این شاخصه های مهم شناخته شویم.
عضو اسبق شورای شهر تهران افزود : مشکل کشور ما این است که طیف گذشته با جوانان دیالوگ نداشت،  چرا که جوانان امروز ادبیات و زبان خاص خود را دارد و باید با زبان آنها صحبت کرد و در این صورت است که مردم به ما اعتماد خواهند کرد و می توانیم پایگاهی برای جوانان و مردم باشیم.
رسیدگی ویژه به مشکلات خراسان شمالی
رییس شورای سیاستگذاری همتا ا ستان خراسان شمالی نیز در ادامه گفت:  این تشکل در استان از نخبگان و جوانان تشکیل شد که در کنار دیگر نیروهای انقلابی در انتخابات ۱۴۰۰ فعال شدند  و موفق شدند تا حماسه ای را با مشارکت ۶۴ درصد مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ خلق کنند.
دکتر رضا وحدانی افزود: مردم استان در تمام صحنه ها پای نظام ایستاده اند ولی اکنون درد و دل هایی نیز دارند که باید به آنها رسیدگی شود ، چرا که این با وجود پتانسیل های دامپروری، صنعت، کشاورزی و گردشگری همچنان محروم است و در اکثر شاخص ها از استان های هم ردیف خود عقب است.
این فعال سیاسی افزود: خراسان شمالی در شاخص های ازدواج، اشتغال و صنعت عقب است و با وجود موقعیت مناسب گردشگری دز این زمینه سرمایه گذاری مناسبی نشده است.
وی حاشیه نشینی را از دیگر معضلات استان عنوان کرد و گفت: از آن جایی که بعد از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ تمامی قوا همدست و در دست یک جریان قرار دارد نیاز است تا دولت با همدلی سایر قوا نگاه ویژه ای به این استان داشته باشد.
وحدانی ادامه داد: مدیرانی  که در آینده برای این استان از سوی رییس جمهوری منتخب منصوب می شوند، باید در میان مردم و از خود مردم باشند تا بتوانند مشکلات استان را کاهش دهند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha