۱۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 84390475
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه موقت شاهرود: مشارکت مردم موجب عصبانیت دشمن شد

شاهرود- ایرنا- امام جمعه موقت شاهرود گفت: احساس سرخوردگی و عصبانیت دشمنان انقلاب و نظام اسلامی در رسانه های بیگانه مشهود و بیانگر این است که مردم ایران با مشارکت انتخاباتی اخیر تیر را به هدف زدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حمید عبداللهیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مصلی پیامبر اعظم (ص)، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از انتخابات امسال با عنوان حماسه یاد کردند اما بسیاری از افراد به درستی متوجه منظور ایشان نشدند.

وی افزود: از چند ماه پیش از برگزاری انتخابات رسانه های بیگانه و منافقان که دستشان به خون بیش از ۱۷ هزار نفر آلوده است، تلاش کردند مردم را از حضور در پای صندوق های رای منصرف کنند.

خطیب جمعه شاهرود ادامه داد: در داخل نیز برخی سیاسیونی که سال ها مدیریت اجرایی کشور را بر عهده داشتند بحث تحریم انتخابات را مطرح کردند تا دل مردم را خالی کنند.

عبداللهیان ابراز کرد: گروهی دیگر هم که ضعف تحلیل مسائل سیاسی داخلی و بین المللی را داشتند و در جناح های مختلف نیز حضور دارند همسو با دشمن تلاش کردند فضای کشور را به هم بزنند و از شکوه انتخابات بکاهند.

وی یکی از نکاتی که کمتر به آن دقت شده است را نقش و تأثیر رهبر معظم انقلاب در انتخابات دانست و گفت: ایشان از چند ماه مانده به انتخابات جانانه به میدان آمدند، مسائل را تحلیل و استدلال کردند و افکار عمومی را نیز اقناع کردند و در نهایت حکم به وجوب عینی حضور در انتخابات دادند.

امام جمعه موقت شاهرود یادآور شد: گاهی مشاهده می شد که نیروهای دلسوز و انقلابی هم ته دلشان خالی شده بود و انتظار داشتند حداکثر ۲۵ درصد مردم در انتخابات شرکت کنند اما با در نظر گرفتن افرادی که به دلیل شیوع کرونا در پای صندوق های رأی حاضر نشدند، ۵۰ درصد مردم در انتخابات مشارکت کرده و سرمایه اجتماعی بزرگی برای کشور ایجاد کردند.

عبداللهیان به مذاکرات نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون دیپلمات های ما هفت دور با غربی ها مذاکره کردند و به نظر می رسد آمریکا و دنباله روهایش از فشار حداکثری به دنبال مهار حداکثری ایران هستند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل به دنبال اجماع سازی علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان هستند و با چانه زنی می خواهند دسترسی به موقعیت های حساس ما را افزایش دهند و محدودیت های زمان داری که در برجام پذیرفته بودیم را دائمی کنند بدون اینکه امتیازی بدهند.

امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه غربی ها در صدد هستند با الحاقیه هایی مسائل موشکی و منطقه ای را هم به مذاکرات اضافه کنند، افزود: آن ها می خواهند رهبری مقاومت را با قطع رابطه با نیروهای مقاومت در دنیا از ایران بگیرند اما همان طور که تاکنون شکست خوردند در ادامه باز هم شکست می خورند و مانند وقتی که حشدالشعبی را بمباران کردند و فردای آن روز پاسخ شدیدی گرفتند.

همچنین اشاره به روز دحوالارض و اعمال آن روز و انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه از دیگر موارد مطرح شده از سوی امام جمعه موقت شاهرود در خطبه های این هفته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha