امام‌جمعه یزد: شهید صدوقی خادمی صادق و فداکار بود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: شهید آیت‌الله محمد صدوقی (ره) خادمی صادق، دلسوز و ولایت‌مدار بود و همه زندگی خود را وقف مردم، انقلاب اسلامی و کشور کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و صدوقی را گرامی داشت و افزود: این شهید والامقام انسانی وارسته و برای حل مشکلات مردم و محرومان خدمت می‌کرد.

وی ادامه داد: شهید آیت‌الله صدوقی (ره) در کشور، پناه بی‌پناهان و ستمدیدگان به خصوص در مناطق محروم و دوردست بود و از هیچ کوششی برای برخورد با منافقان و تحقق اهداف نظام و انقلاب دریغ نمی‌کرد.

امام‌جمعه یزد به نقش روحانیون و علمای دینی در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد که تمامی تلاش خود را صرف نظام کردند و به رغم همه توطئه‌ها و فشارها در کنار مردم به نقش‌آفرینی مشغول هستند.

ناصری به توطئه دشمنان در فضای مجازی با پخش شایعات و شبهات اشاره کرد که می‌خواهند مردم و جوانان را از دین و روحانیت انقلابی و ولایتمدار جدا سازند که باید همه هوشیار باشند.

امام‌جمعه یزد تاکید کرد: یکی از از اهداف دشمنان جدا کردن مردم و جوانان از دین است که باید برای خنثی‌کردن آن مجالس روضه‌خوانی و وعظ و خطابه بنحو مناسب برگزار شد. 

قبل از شیوع کرونا در اسفند ماه سال ۹۸ نمازجمعه در ۲۱ شهر و هفت روستای پرجمعیت استان یزد اقامه می‌شد و با شیوع این ویروس برای مدتی وقفه‌ای برای اقامه نمازجمعه در برخی شهرها و روستاها پیش آمد در مناطقی که نمازجمعه اقامه نمی شود، ائمه جمعه از طریق فضای مجازی به ایراد خطبه می پردازند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha