آلبوم‌های موسیقی اصیل شیرازی رونمایی شدند

شیراز- ایرنا- دو آلبوم موسیقی اصیل شیرازی با حضور جمعی از اهالی هنر و دوستداران موسیقی سنتی شیراز در باغ جهان نما رونمایی شدند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت :آلبوم های موسیقی اصیل و فاخر شیرازی باعنوان "پریوشون" و "شهرراز" ، توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در دو نسل متفاوت موسیقی تولید شده است.

مرتضی جعفری ادامه داد:  استاد حسن صفری خواننده و آهنگساز آلبوم شهرراز است و  تنظیم این اثر را مهدی زارع انجام داده است.
وی بیان داشت : آلبوم پریوشون را مهدیا علیزاده اجرا کرده که آهنگسازی و تنظیم کنندگی این اثر فاخر را علیرضا گلشن برعهده داشته است و ویژگی مهم این دو اثر این است که تمام عوامل سازنده آنها از شاعر و آهنگساز تا خواننده و تنظیم کننده، همگی شیرازی هستند.

حسن صفری خواننده اصیل شیرازی و پیشکسوت موسیقی فارس در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سالهاست در تلاش هستیم تا گویش شیرازی را باموسیقی همراه کنیم افزود : واژگان اصیل شیرازی اگر درقالب موسیقی بر سرزبان ها زمزمه شود ماندگار خواهد شد و هدف ما این است که این واژگان را زنده نگه داریم. 

مهدیا علیزاده خواننده آلبوم پریوشون و مدیرتولید این دو آلبوم نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : شاخصه این آلبوم ها توجه به موسیقی بومی و محلی فارس و شهر شیراز است و قطعه های قدیمی موسیقی فارس، همچون قطعه گلابتون و یا دیگر آثار قدیمی شیراز که مرحوم سمندر آنها را سروده است در آلبوم پریوشون مورد استفاده قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha