مشارکت در انتخابات لبیک دوباره مردم به رهبری نظام بود

مشهد- ایرنا- امام جمعه موقت مشهد گفت: مشارکت مردم در انتخابات اخیر به منزله لبیک دوباره آنان به هدایت‌گری رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی بود.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد با بیان اینکه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هم در داخل و هم در خارج کشور از وضعیت خاصی برخوردار بود، افزود: چهار عامل تاثیرگذار بر مشارکت انتخاباتی مردم وجود داشته است که یکی از آنها تلاش دشمن با استفاده از تمام ابزار در اختیار بود که از مدتها پیش برای تضعیف حضور مردم در این عرصه بود تا مشروعیت نظام را زیر سوال ببرد.

امام جمعه موقت مشهد افزود: دومین عامل شیوع ویروس منحوس کرونا و سومین عامل نیز مشکلات اقتصادی و معیشتی بود که می توانست در میزان مشارکت مردم تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه البته اشتباه است که تصور شود مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در دیانت آنها تاثیرگذار است، ادامه داد: چهارمین عامل هم متاسفانه فساد گسترده در جای جای ارگانها و نهادهای کشور است که مردم این مسائل را کم ندیده و کم نشنیده‌اند.

حجت الاسلام فرزانه ادامه داد: این عوامل در کنار هم دست به دست هم داد تا شرکت در انتخابات را به حداقل برساند که خواست اصلی دشمن هم بود، اما عجیب بود که مردم در مقابل این چهار عامل، حرکتی کردند که رهبر معظم از آن به عنوان "حماسه مردمی" یاد کردند.

وی اظهار کرد: این حرکت مردم چند پیام و سخن داشت که نخستین آن پیام ناامیدکننده به دشمن بود که دستش جلو مردم رو شده است و پیام دیگر حماسه مردمی، لبیک گفتن دوباره مردم به هدایت رهبری انقلاب همانند سابق بود.

حجت الاسلام فرزانه با بیان اینکه سخن دیگر این حماسه مردمی با روحانیت هم این بود که تا کنون در هشت دوره انتخابات، پنج نفر از روسای جمهوری از روحانیون بوده‌اند که نشان از اعتماد مردم به روحانیت دارد، ادامه داد: این سخن و اعتماد تکان دهنده و هشدار دهنده است که باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به تکیه امام (ره) و رهبر انقلاب به جایگاه شهید بهشتی و با توجه به مدت کوتاهی که آن شهید توانست در انقلاب خود را نشان دهد و به حق مشهور به معمار نظام جمهوری اسلامی شد، اظهار کرد: مسوولان و قوای سه گانه برای حل مشکلات و باز شدن درهای برکت و خیر و پیروزی بر دشمنان، باید بیش از گذشته به دیدگاه‌های آن شهید بزرگوار توجه کنند که از آن جمله عدالت و ضرورت ترویج آن است.

امام جمعه موقت مشهد گفت: همچنین حاکمیت اخلاق بر رفتار و گفتار، حفظ جایگاه مردم و احترام به انتخاب آنها، جذب حداکثری و دفع حداقلی، ایمان به وعده‌های الهی، شناخت دشمن و برخورد با دشمن از دیگر ویژگیهای بارز شخصیت شهید بهشتی بود که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

حجت الاسلام فرزانه خطاب به همه اقشار مردم اظهار کرد: نه قدرت جمهوری اسلامی و نه قدرت آمریکا، قدرت ۱۰ سال قبل نیست و بدانید که ما قوی شده ایم و آمریکا در حال افول است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چهار ارزش قدرتمندان را از انحراف نجات می‌دهد، ادامه داد: برپایی نماز، تلاش برای رفع فقر و محرومیت، گسترش معروف و نیز ریشه‌کن کردن منکرات این ارزشهایند.

وی اظهار کرد: برخورداری از "ارزش"ها جای همه چیز را برای انسان پر می کند و باید بدانیم که انسان بدون معنویت نمی‌تواند به شکل یک انسان زندگی کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha