درخشان: شرایط برای سومین صعود متوالی به جام جهانی فراهم است

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران گفت: گروه ایران به نسبت گروه دیگر مقدماتی جام جهانی راحت‌تر و امکان صعود ما برای سومین دوره متوالی بیش از هر زمانی است.

«حمید درخشان» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۰ قطر در قاره کهن اظهار داشت: آنچه از سیدبندی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر توسط مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا خارج شد، قرعه شانس ایران بود زیرا ما در گروهی قرار داریم که رقیب سختی به نام کره جنوبی دارد و بقیه تیم‌ها سابقه باخت زیادی به ما دارند. اگر در برابر کره جنوبی نماینده شرق آسیا یک نتیجه خوب کسب کنیم احتمال صعود مقتدرانه وجود دارد. ما بارها در برابر تیم‌های عراق، سوریه، لبنان و امارات بازی کردیم و کفه ترازوی نتیجه گیری به سود ایران است. 

وی درباره بازی ایران و کره جنوبی نیز گفت: کره جنوبی سابقه باخت به ایران در یک دهه گذشته را دارد و بیش از یک دهه است نتوانسته تیم ملی ما را شکست دهد. حتی گل‌زدن به تیم ما نیز برای کره ای‌ها در زمان کارلوس کی روش سرمربی پیشین تیم ملی رویا شده بود و آنان از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ نتوانستند دروازه ایران را باز کنند. تیم کره در جام ملت های ۲۰۱۱ توانست با یک گل‌ ایران را شکست دهد اما از آن زمان تا امروز این تیم موفق به شکست ایران نشده است. آنان در این یک دهه تنها یک گل در دیدار دوستانه وارد دروازه ایران کردند.

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس تهران ادامه داد: تیم های عراق، لبنان، سوریه و امارات حریفان سختی نیستند اما در برخی از مواقع نتایج خوبی در برابر تیم ملی ایران کسب می کنند. البته غلبه بر این تیم‌ها با بازیکنان کنونی ایران سخت نیست. ما باید با چند دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران را در شرایط مسابقه قرار دهیم تا بتوانیم نتایج مطلوب در مقدماتی جام جهانی کسب کنیم.

درخشان با اشاره به طولانی شدن لیگ برتر و جام حذفی فوتبال ایران عنوان کرد: شرایط به گونه ای رقم خورد که لیگ و جام حذفی تا دهه دوم مردادماه ادامه داشته باشد. این برای تیم ملی نمی تواند یک امتیاز منفی باشد بلکه بازیکنان ملی‌پوش فوتبال ایران همچنان در شرایط مسابقه قرار دارند. البته شمار زیادی از این بازیکنان لژیونر هستند و استراحت لازم را برای حضور در تیم ملی داشتند. امیدوارم بتوانیم صعود راحتی را تجربه کنیم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha