۱۱ تیر ۱۴۰۰، ۰:۴۵
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84390152
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

عمده فعالیت طلاب در کشور آفریقا شیعه شناسی است

کرج-ایرنا- نایب رییس اتحادیه شیعیان آفریقا گفت: بخش عمده فعالیت طلاب مبلغ در کشورهای افریقایی شیعه شناسی و معرفی مذهب تشیع اهل بیت (ع) است.

حجت الاسلام عبدالله بلم شامگاه پنجشنبه با موضوع چگونه هدایت و شیعه شدم در جمع نمازگزاران مسجدجامع المهدی (عج الله) فردیس افزود: در کشور ایران حدود 400 مبلغ افریقایی داریم اما با توجه به شیوع ویروس کرونا رفت و امد مشکل است کسانی که می روند و بر می گردند خیلی کم است به ویژه در این ایام حدود 70 مبلغ به کشور افریقا رفتند.

وی  افزود: خروجی انجمن این بود که به سمت تاسیس انجمن ها در کشورهای آفریقایی حرکت کنیم؛ آماری در این خصوص نمی توان ارائه داد چرا که وهابی ها فراتر از ما  در این زمینه فعالیت می کنند.

وی بخش دیگر فعالیت های این انجمن را آموزش فرهنگی عنوان کرد، گفت: دوره تربیت مبلغان ، تبلیغ در مساجد، نشست های تبلیغ چهره به چهره در هر منطقه طلاب برای مهار تروریسم و آگاهی مردم توسط این انجمن برگزار می شود.

این روحانی اهل بورکینافاسو اظهارداشت: باید وحدت و اتحاد خود را در برابر گروه های تروریستی بیشتر کنیم و با همدلی و همفکری، تهدیدهایی که در کشورهای آفریقایی وجود دارد را به فرصت تبدیل کنیم.

حجت الاسلام بلم افزود: وحدت بین شیعه و اهل سنت ضروری است زیرا شیعیان ایرانی در کنار برادران اهل سنت در امنیت و رفاه زندگی می کنند در کشور بورکینافاسو امنیت وجود ندارد و کشور ما مستعمره فرانسه است.

وی افزود: شما در یک محیط مذهبی دینی زندگی می کنید قدر امنیت خود را بدانید. گروههای تروریستی به یکی از روستاهای بورکینافاسو حمله کردند و  160 نفر را کشتند و نزدیک هشت ساعت کار خود را انجام دادند.

نایب رییس اتحادیه شیعیان کشور آفریقا گفت: فرانسه می خواهد بر کشور ما فشار بیاورد که این منطقه و منابع این منطقه هم مال ما است و هیچ کس هم نمی تواند حرف بزند. ولی کشور ایران به این صورت نیست مردم کشور ایران می توانند انتخابات سالم و آرام برگزار کنند یک نعمت است.

وی ادامه داد: مردم آفریقا هیچ دخالتی در تعیین سرنوشت کشورشان ندارند و سرنوشت آنها در فرانسه تعیین می شود اما مردم ایران با همه مشکلات در امنیت زندگی می کنند.

وی اظهار داشت: برای کشور ما دعا کنید ما نیز برای شما دعا می کنیم این شیطانهایی که دور ایران را گرفته اند نابود شوند تا حکومت اسلامی بتواند نفس واقعی خود را بکشد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha