۱۶ واحد صنفی متخلف عرصه سلامت در خاش پلمب شد

زاهدان - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶واحد صنفی متخلف عرصه سلامت به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در راستای صیانت از حقوق شهروندی و سلامت عمومی پلمب شدند.

دکتر رضا کرد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به دنبال وضعیت قرمز شهرستان خاش و اعمال مصوبات ستاد پیشگیری و مقابه با کرونا، گشت‌های مشترک نظارتی در راستای پایش الزامات بهداشتی در دو شیفت صبح و عصر واحدهای صنفی، صنعتی و خدماتی را مورد بازدید قرار می‌دهند.
وی بیان کرد: کارشناسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان به همراه نمایندگان فرمانداری، انتظامی، سپاه، صنعت و معدن و اتاق اصناف با تشکیل گشت‌های مشترک، ۱۸۵ مورد بازدید از مراکز صنفی، صنعتی و اماکن عمومی شهرستان خاش انجام دادند.
این مسوول گفت: طی این بازدیدها که به منظور نظارت بر رعایت موازین و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شد برای ۵۴ پرونده متخلف، اخطار کتبی و معرفی به دادگاه صادر و ۱۶ مرکز خاطی نیز پلمب شدند.
وی ادامه داد: نظارت‌ بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بر ادارات، اصناف و اماکن عمومی در گشت‌های مشترک ادامه خواهد داشت و چنانچه هر اداره، سازمان و یا صنفی دستورالعمل‌های بهداشتی در آن رعایت نشود به صورت جدی با آن برخورد و آن مکان پلمب خواهد شد.
کرد گفت: تیم‌های نظارت و بازرسی مرکز بهداشت علاوه‌بر رصد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بر اجرای ضوابط بهداشتی در آزمون سراسری نیز نظارت داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha