سیلاب تابستانه ۲۷۰ میلیارد ریال به مراوه‌تپه خسارت زد
عکس آرشیوی است

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار مراوه‌تپه در شرق گلستان گفت که مطابق برآورد کارشناسان دستگاه‌های متولی، بارش شدید و رگباری باران عصر دیروز چهارشنبه /۹ تیرماه/ ۲۷۰ میلیارد ریال به راه‌ها، بخش کشاورزی، معابر و تاسیسات روستایی و هشت واحد مسکونی این شهرستان خسارت زد.

امانگلدی ضمیر عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع خسارت وارده، ۱۹۰ میلیارد ریال مربوط به جاده‌های روستایی، ۴۳ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی و دام و ۳۷ میلیارد ریال نیز درحوزه ابنیه، معابر و تاسیسات داخل روستایی و هشت واحد مسکونی بود.

وی افزود: گزارش حجم خسارت وارده ناشی از بارش شدید و رگباری روز گذشته به ستاد مدیریت بحران استانداری گلستان ارسال شده تا نسبت به تامین اعتبار و تسهیلات مورد نیاز برای ترمیم بخش‌های آسیب دیده اقدام شود.

ضمیر اضافه کرد: پس از بارش شدید باران عصر دیروز، جمعیت هلال احمر مراوه‌تپه اقدام به توزیع بسته غذایی و معیشتی یک‌ماهه، موکت و پتو بین اهالی آسیب دیده ۲ روستای "قازانقایه و قرناق" کرد.

فرماندار مراوه‌تپه یادآور شد که بارش رگباری شدید و نقطه‌ای باران عصر دیروز موجب بسته‌ شدن راه هفت روستای "گوگ دره، آق قلعه، پست دره، پارچقلی، مردم دره، عطاجان قربان و قرناق" این شهرستان مرزی، آبگرفتگی هشت واحد مسکونی و تلف‌شدن حدود ۵۰ راس دام سبک شد.

به گفته وی، براثر این بارش‌ها که حجم آن طی ۳۰ دقیقه بارش بین ۲۰ تا ۴۴ میلی‌متر بود، همچنین برق یک محله از روستای مردم‌دره مراوه‌تپه قطع شد که با تلاش ماموران اداره برق شهرستان در مدت چند ساعت وصل گردبد.

ضمیر اضافه کرد: با تلاش نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراوه‌تپه راه ارتباطی مسدود شده هفت روستای سیل زده بازگشایی شده و تردد در آن از آغاز گردید.

شهرستان مراوه‌تپه افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ روستای دارای کد شناسایی سکونت دارند.

این شهرستان مرزی از شهرستان‌های حادثه خیز استان گلستان است که درسال های اخیر با سیل، زلزله و رانش زمین مواجه گردید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha