انصاری‌فرد: قرعه‌کشی اهمیتی نداشت، فقط به جام جهانی فکر می‌کنیم

تهران- ایرنا- مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: گروه‌بندی و قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی برای ما اهمیتی نداشت زیرا فقط به جام جهانی فکر می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، مراسم قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا امروز (پنجشنبه) برگزار شد و تیم ملی ایران با تیم‌های کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه و لبنان هم‌گروه شد.

کریم انصاری‌فرد پس از مشخص‌شدن حریفان ایران در گفت‌ و گو با سایت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: برای بازیکنان تیم ملی اهمیت زیادی نداشت که با چه‌ تیم‌هایی هم‌گروه شویم و هیچ نگرانی نداشتیم. تیم ما به‌حدی قدرتمند و فوق‌العاده است که بقیه حریفان از هم‌گروه شدن با ایران ترس و دلهره داشته باشند. هیچ‌کدام از تیم‌ها دوست نداشت که با ما در یک گروه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از نکات بسیار مهم این است که جز بازی با کره جنوبی، سفر طولانی نخواهیم داشت. عراق هم درست است که در بازی اخیر مقابل ما شکست خورد اما در سال‌های قبل همیشه حریف قدری برای ایران بوده است. به این ترتیب ما در تمام مسابقات باید خوب ظاهر شویم و هیچ حریفی را دست کم نمی‌گیریم.

انصاری‌فرد در واکنش به اینکه بسیاری از اهالی فوتبال معتقدند گروهی که ایران در آن قرار گرفتن نسبت به گروه دوم آسان‌تر است گفت: بازی مقابل هیچ حریفی آسان نیست و کار راحتی در پیش نداریم. باید از تجربیات گذشته هم درس بگیریم و بدانیم که کوچک‌ترین غفلتی تیم ملی ایران را در شرایطی سخت قرار می دهد. پس باید با تمرکز و دقت بالا مقابل حریفان قرار بگیریم تا دل مردم را با صعود به جام جهانی شاد کنیم.

وی ادامه داد: فوتبال را هیچ‌وقت نمی‌شود پیش‌بینی کرد. باید به تمام حریفان احترام بگذاریم و خودمان را به هیچ‌وجه نباید از پیش‌برنده بدانیم. در همین دور هم کار ما برای صعود کمی سخت شده بود. این مساله نشان داد که باید با تمام قدرت و برنامه‌ریزی و تدارک مناسب، بازی به بازی پیش برویم و جواز صعود به جام جهانی را به دست بیاوریم. همه چیز در این مرحله با دور قبل متفاوت خواهد بود و نباید درگیر بحث‌هایی درباره قرعه راحت و آسان بشویم. کارمان راحت نیست. اما ما تیم ملی ایران هستیم و تنها به یک مساله فکر می کنیم؛ حضور در جام جهانی و خوشحال کردن مردم ایران.

گروه‌بندی و برنامه مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی

گروه A: ایران، کره جنوبی ،امارات، عراق، سوریه، لبنان

گروه B: ژاپن ،استرالیا ،عربستان، چین، عمان، ویتنام

پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰، ایران - سوریه

سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰، عراق - ایران

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰، امارات - ایران

سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰، ایران - کره جنوبی

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰، لبنان - ایران

سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰، سوریه - ایران

پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، ایران - عراق

سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰، ایران - امارات

پنجشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱، کره جنوبی - ایران

سه‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱، ایران - لبنان

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha