نماینده مجلس: مشکل برخی ایرانیان برای بازگشت به کویت حل شود

لارستان- ایرنا- برخی ایرانیان مقیم کویت برای بازگشت به آن کشور به دلیل شرایط کرونایی با مشکلاتی مواجه شده اند که نماینده مردم لارستان،خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در نامه‌هایی به وزاری امورخارجه و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خواهان رفع این مشکل شد.

بر اساس قانونی که به تازگی از سوی دولت کویت اعلام شده، بازگشت خارجی ها و ایرانیان مقیم کویت به آن کشور مشروط به تزریق دو دوز یکی از واکسن‌های فایزر،آسترازنکا ومدرنا یا یک دوز واکسن جانسون شده است.

دفتر نماینده مردم لارستان، از قول حسین حسین زاده آورده است: جمع زیادی از هموطنان از شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز که دارای اشتغال در کشور کویت می‌باشند و هم‌اینک برای مرخصی در ایران به سر می‌برند، قصد بازگشت به آن کشور را دارند، اما به تازگی دولت کویت برای بازگشت این عزیزان شرط تزریق واکسن کرونا قبل از عزیمت را لحاظ نموده است.

در نامه حسین‌زاده تاکید شده است: این افراد برای بازگشت محدودیت زمانی دارند و در صورت عدم بازگشت در موعد مقرر روادید دائم آن‌ها باطل و متحمل خسارت‌های سنگین مالی و بیکاری خواهند شد. از این رو خواهشمند است جهت حل این مشکل پیگیری‌های لازم را انجام بفرمایید.

حسین زاده در این نامه از سعید نمکی و محمد جواد ظریف وزیران بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خواسته نسبت به رفع این چالش و مشکل ایرانیان مقیم کشور کویت اقدامات و مساعدت و پیگیری لازم را انجام دهند و شرایط بازگشت این افراد را به محل کار و اشتغال آنها فراهم کنند.

در نامه حسین زاده آمده است: درخواست ما از وزارت امور خارجه و معاونت بین‌الملل وزارت بهداشت این است که در گفت و گو و تعامل با دولت کویت، شرایط اعلامی از سوی آن دولت تغییر یابد؛ هم اینکه واکسن‌های ایرانی، روسی و چینی به لیست اضافه شود و هم اینکه مدت زمان تزریق دو دوز واکسن کاهش یابد تا هموطنانمان به زودی به کشور کویت بازگردند و روادید و اشتغال آنان دچار آسیب نشود. 

همچنین در روزهای گذشته از سوی ایرانیانی که قصد بازگشت به کویت را داشته اند، پیگیری‌ها ومطالبات زیادی در این زمینه انجام گرفته است.

حسین‌زاده همچنین ازفرمانداری‌های شهرهای جنوبی فارس خواسته با انجام اقدامات مناسب زمینه شناسایی افرادی که بازگشت آنان به کویت ضروری است را به وجود آورند تا در صورت تغییر شرایط، دیگر اقدامات به سرعت انجام گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha