خیز کیش برای سهم آفرینی در جام جهانی قطر

کیش - ایرنا - جزیره کیش به واسظه داشتن برخی زیرساخت‌های گردشگری و همجواری با کشور قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ به دنبال سهم آفرینی در این رویداد بین المللی است.

به گزارش ایرنا، آبان ۱۴۰۱ با جام جهانی ۲۰۲۲ کشور قطر است و جزیره کیش به دنبال آن است تا بتواند با جذب برخی از گردشگران این رویداد و ایجاد کمپ های ورزشی برای میزبانی برخی تیم ها از جمله تیم ملی ایران در این مسابقات سهم آفرینی کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش روز پنجشنبه در یک گفت و گوی خبری از رسانه ملی با اشاره به اینکه صنعت فوتبال از فرصت‌های درآمد زایی برای کشور است گفت: جزیره کیش به عنوان منطقه آزاد از لحاظ بعد مسافت با کشور قطر می‌تواند از این فرصت استفاده کند.

جعفر آهنگران اظهار داشت: کشور قطر نسبت به دیگر کشورهای برگزار کننده جام جهانی وسعت کوچکتری دارد و گنجایش چنین ظرفیتی را در طول برگزاری جام جهانی فوتبال ندارد.

وی افزود: با فدراسیون فوتبال هماهنگی های مختلف انجام و ستاد جام جهانی در منطقه آزاد کیش تشکیل شده و بسترهای لازم در منطقه آزاد کیش آماده است و در شرایطی موفق خواهیم شد که بتوانیم از وزارت امورخارجه، ورزش و گردشگری کمک بگیریم .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به فعالیت ۶۰ هتل چهارو پنج ستاره با سه هزار و ۳۰۰ اتاق و حدود ۱۲ هزار تخت در جزیره کیش اضافه کرد: تفریحات دریایی، بیمارستان فوق تخصصی و وجود سرمایه گذاران بخش خصوصی از مزیت‌های منطقه آزاد کیش برای خدمت رسانی به گردشگران در این رویداد است.

وی یادآور شد: عدم نیاز به روادید و گرفتن ویزا در جزیره کیش و فاصله ۴۰ دقیقه ای مسافرت هوایی و ۶ ساعته مسافرت دریایی از این جزیره به قطهر از دیگر مزیت هایی است می توان با تکیه بر آن از این رویداد بین المللی به نفع کشور استفاده کرد.

آهنگران گفت: همچنین بیمارستانی با عنوان توریسم سلامت در جزیره کیش در آستانه بهره برداری است و در مدت باقی مانده نیز مراکز درمانی و بهداشتی دیگری در جزیره کیش اضافه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال در جزیره کیش قبل از دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی افزود: بیشتر هزینه‌های این اردو از سوی بخش خصوصی و سرمایه گذاران پرداخته شد.

جعفر آهنگران گفت: منطقه آزاد کیش آماده تبلیغات در خصوص جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری برای مشارکت در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و با یک دیپلماسی فعال و هماهنگی با دولت قطر و دست اندرکاران برگزاری جام جهانی در قطر امیدواریم بتوانیم در این رویداد جهانی سهم داشته باشیم.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha