مقامات و مسئولان کشور انتصاب رییس جدید قوه قضاییه را تبریک گفتند

تهران- ایرنا- مقامات و مسئولان مختلف کشور در پیام‌هایی جداگانه انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای را تبریک گفتند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، در پیام آیت‌الله «محمدعلی موحدی کرمانی»  به حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» آمده است: انتصاب شایسته جنابعالی از سوی رهبر انقلاب اسلامی به عنوان «ریاست قوه قضائیه» را که بحمدالله به واسطه سوابق طولانی و ارزشمند در قوه قضاییه، آشنایی کامل با ساختار این قوه دارید و همچنین متصف به سلامت نفس، قاطعیت در عمل و کارآمدی لازم در مدیریت هستید، تبریک عرض نموده و از درگاه خدای متعال توفیق انجام خدمات ارزنده برای این مسئولیت خطیر مسئلت می‌کنم.  

وی ادامه داد: رجاء واثق دارم که حضور حضرتعالی در آن جایگاه رفیع، موجب بسط عدالت و رضایت خلق خدا و ایجاد اعتماد روزافزون به نظام و انقلاب خواهد بود و زمینه گسترش قانون و قانون‌گرایی و مقابله قاطع با هر گونه فساد و آلودگی را فراهم خواهد ساخت.  

رئیس جامعه روحانیت مبارز افزود: در پایان لازم می‌دانم به سهم خود از خدمات ارزنده و درخشان حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در این قوه تشکر کرده، عزت و سربلندی جنابعالی و سایر همکاران خدوم قوه قضاییه را در ارایه خدمات صادقانه به ملت عزیز و انقلابی ایران مسالت نمایم.

ولایتی: انتصاب اژه‌ای به ریاست قوه قضاییه نشان از اعتماد رهبری است 

«علی اکبر ولایتی» مشاور رهبری در امور بین‌الملل نیز با صدور پیامی، انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.

در متن پیام ولایتی به محسنی اژه‌ای آمده است: انتصاب شایسته حضرتعالی به ریاست قوه قضائیه را که نشان از اعتماد مقام معظم رهبری است را صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: بدون شک تجربیات ارزنده و اشراف حضرتعالی در مباحث حقوقی و موضوعات مرتبط با دستگاه قضا ذخیره‌ای گرانبها در جهت ایجاد تحول عظیم و ادامه رویکردهای مثبتی است که در دوره ریاست جناب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی آغاز گردیده و بر اساس منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب در آن مجموعه مورد تاکید قرار دارد.

مشاور رهبری افزود: امیدوارم به لطف الهی و عنایات اهل بیت(علیهم السلام) و همراهی همکاران صادق و دلسوز شما در قوه قضائیه، توفیقات روز افزون حاصل گردد. از درگاه خداوند متعال عزت و توفیقات روزافزون برای حضرتعالی مسئلت می‌کنم.

تبریک رییس دیوان عالی کشور به محسنی اژه‌ای

حجت‌الاسلام والمسلمین «سید احمد مرتضوی مقدم» رئیس دیوان عالی کشور نیز در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای را به ریاست قوه قضائیه تبریک گفت.

رییس دیوان عالی کشور در پیام خود به محسنی اژه‌ای آورده است: اعتماد مقام معظم رهبری به حضرتعالی و انتصاب آن جناب را به سمت ریاست قوه قضاییه به جنابعالی تبریک می‌گویم.

مرتضوی مقدم اضافه کرد: امید است که تجربیات جنابعالی در دوره چهل ساله قضایی بیش از پیش موجبات تحقق اهداف سند تحول قضایی را فراهم آورد، دیوان عالی کشور نیز در انجام وظایف قانونی خود همواره در کنار آن جناب خواهد بود. موفقیت و توفیق روزافزون جنابعالی را از محضر خداوند متعال مسئلت دارم.

درویشیان: سازمان بازرسی آماده اجرای سیاست‌ها و تدابیر رییس جدید قوه قضائیه است

«حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان» رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.  

درویشیان در پیام خود به رییس جدید قوه قضاییه نوشت: انتصاب شایسته حضرتعالی را به ریاست قوه قضاییه از سوی رهبر حکیم انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به سوابق محسنی اژه‌ای در دستگاه قضا تصریح کرد: سوابق درخشان جنابعالی در نظام مقدس اسلامی به ویژه سنگر قضا و برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی و اجرای قانون با برپایی دادگاه‌های عادلانه و نیز توانمندی‌ها و اشراف کامل حضرتعالی به چالش‌ها و ظرفیت‌های عدلیه، موجب اعتماد رهبر معظم انقلاب به جنابعالی با انتصاب فردی خوشنام از بدنه قوه قضاییه به ریاست آن شد و تداوم بخش امید در گسترش سرمایه اجتماعی ایجاد شده در دوران تحول این قوه مهم شد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: اینجانب و مجموعه همکاران سازمان بازرسی کل کشور، ضمن اعلام آمادگی کامل برای اجرای سیاست‌ها و تدابیر حضرتعالی در پیشبرد اهداف عالیه قوه و این سازمان به منظور نظارت موثرتر بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اجرایی کشور، دوام توفیق بیش از پیش جنابعالی را در پرتو عنایات حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه از خداوند منان خواستارم.

به گزارش ایرنا، رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین «محسنی اژه‌ای» را به ریاست قوه قضائیه منصوب کردند.

آیت‌الله خامنه‌ای در این حکم با تأکید بر اهتمام جدی به مأموریت‌های دستگاه قضا در قانون اساسی و همچنین ادامه رویکرد تحولی و اجرای سند تحول موجود، «گسترش فناوری‌های نوین در دستگاه قضایی»، «گماردن نیروهای کارآمد و جهادی در مسئولیت‌ها»، «ارج نهادن به خدمات قضات پاکدامن و در عین حال برخورد قاطع با تخلفات» و «ارتباط با متن مردم» را از جمله انتظارات خود از رئیس جدید قوه قضائیه بیان کردند.

دیوان محاسبات در مبارزه با فساد در کنار قوه قضاییه است

«مهرداد بذرپاش» رییس کل دیوان محاسبات کشور به رییس جدید قوه قضائیه تبریک گفت.

در پیام بذرپاش به محسنی اژه‌ای آمده است: انتصاب شایسته جنابعالی توسط رهبر معظم انقلاب برای ریاست قوه قضائیه را تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: بدون تردید، سوابق قضایی و تجربیات نظارتی و روحیه انقلابی و مردمی جنابعالی امکان تحقق مطالبات شش گانه مقام معظم رهبری در تداوم تحول در دستگاه قضا را فراهم خواهد آورد.

به گفته رییس کل دیوان محاسبات کشور، جوان‌سازی، اجتماعی‌سازی و مردمی‌سازی قوه قضائیه متناسب با شرایط گام دوم انقلاب، خنثی‌کردن نقشه‌های دشمنان با قاطعیت در مبارزه با مفاسد داخلی و دیپلماسی فعالانه بین‌المللی و هم‌افزایی حداکثری با سایر دستگاه‌های نظارتی در پیشگیری از فساد و برخورد با ریشه‌های رانت مانند واگذاری‌های غیرقانونی و زیان‌ده، می‌تواند دلسوزان را به تحقق عدالت امیدوارتر کند.

بذرپاش با تاکید بر اینکه بدون شک، دیوان محاسبات همچون گذشته در تحقق مبارزه بی‌امان با فساد در کنار قوه قضاییه خواهد بود، بیان کرد: سزاوار است از خدمات درخشان و مجاهدانه‌ی آیت الله رئیسی در قوه قضائیه قدردانی به عمل آید. توفیقات شما را از درگاه احدیت خواستارم.

تبریک سردار اشتری به محسنی اژه‌ای

سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا نیز در پیامی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین "غلامحسین محسنی اژه ای" را به سمت ریاست قوه قضائیه تبریک گفت.

در متن پیام تبریک فرمانده نیروی انتظامی آمده است: انتصاب شایسته جنابعالی از سوی مقام معظم رهبری به سمت ریاست قوه قضائیه را که نشان از، کارآمدی و تجارب مدیریتی ارزشمندتان به ویژه در عرصه فعالیت های قضائی است، تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی یادآور شد: موفقیت جنابعالی را در مسیر تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی، پاسداری از ارزش‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز اجرای رهنمودها و تدابیر حکیمانه رهبر انقلاب و فرماندهی کل قوا  را خواهانم و آمادگی نیروی انتظامی را در تعامل برادرانه با قوه قضائیه اعلام داشته و امید است که در پرتو عنایات الهی و توجه به منویات مقام معظم رهبری، این تعامل و همکاری، در اجرای عدالت و ارتقاء امنیت و آرامش شهروندان، مؤثر واقع شود.

اشتری ادامه داد: اطمینان دارم با پیروی از فرامین داهیانه مقام معظم رهبری، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تعامل با قوه قضائیه مسیر خدمت به مردم بزرگوار این مرز و بوم، پاسداری از نظم و امنیت مبارزه با فساد و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف بلند انقلاب اسلامی را همچون همیشه دنبال ‌کند.

تبریک دادستان کل کشور 

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به سمت ریاست قوه قضاییه را تبریک گفت و موفقیت وی در ایفای وظایف و تکالیف تعریف شده در حکم انتصاب و سایر قوانین و مقررات را از درگاه حضرت احدیت مسالت داشت.

در متن پیام دادستان کل کشور آمده است،  اکنون که با افتخار مورد اعتماد مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی‌خامنه‌ای‌(مدظله‌العالی) قرار گرفته و به سمت ریاست قوه قضاییه منصوب شده اند و با لحاظ سابقه خدمات ارزنده در آن قوه و تجربیات گرانبها چنین مسئولیت و مأموریت مهم را عهده‌دار شده‌اید، ضمن عرض تبریک، موفقیت جنابعالی را در ایفای وظایف و تکالیف تعریف شده در حکم انتصاب و سایر قوانین و مقررات از درگاه حضرت احدیت مسئلت دارم.

اطمینان دارم تمام همکاران در حوزه‌های گوناگون و سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه بویژه مدیران عالی و قضات گرانقدر در راستای نیل به اهداف و تحقق کامل تحول در دستگاه قضایی همه سعی و تلاش خود را به کار برده و جنابعالی را در این ماموریت خطیر همراهی و مساعدت خواهند کرد.

تبریک رئیس کل دادگستری استان تهران

محمد جواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای را تبریک گفته و آورده است، انتصاب شما به عنوان ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران که به حق بر اساس برخورداری از تجربه‌ گرانبها و شناخت عمیق و سابقه‌ درخشان در امر قضا در سالیان متمادی در سطوح مختلف در دستگاه قضایی بوده است را به جنابعالی و خانواده بزرگ دستگاه قضایی کشور و جامعه حقوقی میهن اسلامی ایران تبریک عرض می کنم.

یقینا تجربیات ارزنده آن جناب مستطاب در دوران مسئولیت های مختلف در قوه قضاییه موجب گسترش عدالت و احیای حقوق عامّه و تأمین آزادیهای مشروع و نظارت بر حسن اجرای قوانین و پیشگیری از وقوع جرم و نیز مبارزه‌ قاطع با فساد بوده و در ادامه‌ رویکرد تحوّلی و اجرای سند تحول موجود نیز چراغ راه همه زحمتکشان شریف دستگاه قضایی کشور خواهد بود.

حقیر به عنوان خادم همکاران شریف قضایی و اداری در دادگستری استان تهران،  رجاء واثق دارم که با آمادگی کامل و تحت ارشادات عالیه حضرتعالی و مقامات ستاد قوه قضائیه در تحقق اهداف اعلامی از سوی مقام معظم رهبری و  خدمتگزاری به ملت شریف ایران با روحیه جهادی انجام وظیفه نماییم.

 تبریک دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  

«محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین «غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای» به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت و برای ویآرزوی توفیق کرد.

در پیام تبریک محسن رضایی با بیان اینکه حسن اعتماد مقام معظم رهبری در انتصاب شایسته جنابعالی به ریاست قوه قضائیه را صمیمانه تبریک عرض می‌کنم، تاکید شده است: بی‌تردید تعهد، توانمندی‌ها و سوابق درخشان و طولانیِ جنابعالی در دستگاه قضائی، پشتوانه‌ای مستحکم و سرمایه‌ای گرانبها در انجام این ماموریت خطیر است.

وی اضافه کرد: از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون جنابعالی در تحقق منویات مقام معظم رهبری و استمرارتحول و ارتقای قوه‌ قضائیه را مسئلت می‌کنم.  

تبریک شمخانی به رییس جدید قوه قضاییه

دریابان «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در پیامی به حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» تبریک گفت.  

در پیام دبیر شورای عالی امنیت ملی به رییس جدید قوه قضاییه تصریح شده است: انتصاب شایسته جنابعالی از سوی مقام معظم رهبری به سمت ریاست قوه قضائیه که نشان از اعتماد وثیق معظم له، تجارب گرانبها و سابقه درخشان‌تان در امر قضا است، تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی یادآور شد: ضمن آرزوی تداوم موفقیت برای جناب عالی در اجرای ماموریت‌های اساسی قوه قضائیه، لازم می‌دانم به سهم خود از همکاری ارزنده و پشتیبانی موثر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی از نهاد امنیت ملی در مدت تصدی مسئولیت قوه قضاییه صمیمانه سپاسگزاری کنم.

تبریک فرمانده کل ارتش

امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران هم با صدور پیامی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» به سمت ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.

موسوی در پیام خود به محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرده است: انتصاب شایسته جنابعالی به ریاست قوه قضاییه را که نشان از اعتماد رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای و رضایت معظم‌له از خدمات ارزشمند آن روحانی وارسته در مسئولیت‌های مختلف، به ویژه دستگاه قضایی است را تبریک عرض می‌کنم.  

وی اضافه کرد: در پرتو تجارب گرانبها و روحیه انقلابی آن برادر عزیز شاهد ادامه رویکرد موفق تحول در قوه قضاییه و اهتمام ویژه حضرتعالی به منویات روشنگرانه مقام معظم رهبری باشیم. موفقیت و بهروزی حضرتعالی را در این سنگر مهم و خطیر از خداوند منان آرزومندم.

پیام تبریک دریادار سیاری

امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» به سمت ریاست قوه قضاییه را تبریک گفت.

در پیام رییس ستاد مشترک ارتش به رییس جدید قوه قضاییه آمده است: با ابراز مسرت و خرسندی، انتصاب شایسته جنابعالی به سمت ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران از سوی رهبر انقلاب که بیانگر تجارب ارزشمندتان در مسئولیت‌های مختلف اجرایی به ویژه در قوه قضائیه است را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

در ادامه این پیام آمده است: از درگاه خداوند توفیقات روزافزون جنابعالی را در این سنگر خطیر و تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در ظل توجهات ویژه حضرت ولی عصر(عج) و تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه‌ای مسئلت می‌نمایم.

تبریک رییس سازمان انرژی اتمی به اژه‌ای 

«علی‌اکبر صالحی» معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران نیز در پیامی به حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای» انتصاب وی را به ریاست قوه قضائیه از سوی رهبر انقلاب اسلامی تبریک گفت.

در متن پیام صالحی آمده است: انتصاب شایسته حضرتعالی را، از سوی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی، به سمت ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض کرده و به نوبه خود از درگاه خداوند متعال، توفیق بیش از پیش جنابعالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئلت دارم.

تبریک رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) 

«محمد مخبر» رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با ارسال پیامی انتصاب حجت‌الاسلام «محسنی اژه‌ای» به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت.

در متن پیام مخبر آمده است: اعتماد گرانقدر مقام معظم رهبری و انتصاب جنابعالی به ریاست قوه قضائیه، نشان از توان بالای علمی و مدیریتی جنابعالی خاصه در عرصه‌ی قضا دارد.

وی با اشاره به سوابق قضایی اژه‌ای ابراز داشت: سوابق و خدمات صادقانه‌ شما در مناصب خطیر پیشین و کارآزمودگی و توان بالای مدیریتی که به حمدالله از آن برخوردارید به مدد و لطف الهی موجب تقویت سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی و تعمیق ارزش‌های اسلامی بوده و بانی تحقق تحولاتی ماندگار در راستای استمرار حق‌محوری و عدالت گستری برای همه‌ی ملت شریف ایران اسلامی خواهد بود.

وی اضافه کرد: اینجانب ضمن عرض تبریک، مزید توفیقات جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستارم.

تبریک دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی 

سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور پیامی، انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای را به عنوان رئیس‌ قوه قضائیه تبریک گفت. وی در پیام خود آورده است، اشراف و تسلط همه جانبه جنابعالی بر جایگاه و نقش خطیر قوه قضائیه در جامعه و نظام جمهوری اسلامی و برخورداری از تجارب و سوابق ارزنده در دستگاه قضا، ذخیره‌ای ارزشمند و گرانبها در جهت استمرار تحول و ارتباط صمیمانه و موثر و حل مشکلات مردم است که زیبنده گام دوم انقلاب اسلامی و مورد تأیید و تأکید مقام معظم رهبری بوده و هست.

حضور جنابعالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی را خوش آمد می گویم و امیدوار با مشارکت مستمر جنابعالی که هم تجربه گرانقدر و هم از معرفت و دانش جامعی در حوزه های مرتبط با تقویت کیفیت زندگی الهی مردم برخوردارید، شاهد دورانی تحولی در شورایعالی انقلاب فرهنگی نیز باشیم. همچنین فرصت را مغتنم شمرده و آمادگی کامل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی را برای همکاری با قوه قضائیه در انجام وظایف و مسؤولیت‌های محوله در راستای تحقق اهداف متعالی قضایی اعلام می‌ کنیم.

پیام تبریک رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح

حجت الاسلام و المسلمین شکرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در تبریک به انتصاب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، آورده است، حضور شما در صدر دستگاه قضا با پشتوانه‌ای ارزشمند از سوابق انقلابی و تجربیات قضایی در طول ۴۰ سال گذشته نویدبخش ادامه روند تحول قوه قضاییه ایران اسلامی است.

اینجانب ضمن اعلام آمادگی همه جانبه مدیران، قضات و کارمندان سازمان قضایی نیروهای مسلح در جهت همکاری و هم افزایی در راستای عمل به انتظارات مقام معظم رهبری، استمرار رویکرد تحولی و اجرای تدابیر و سیاست های جناب عالی، از قادر متعال دوام سلامت و توفیقات روز افزونتان را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت می نمایم.

تبریک رییس سازمان صدا و سیما به اژه ای

رئیس سازمان صدا و سیما در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محسنی‌ اژه‌ای را به‌ ریاست قوه قضائیه تبریک گفت و بر همراهی رسانه ملی با دستگاه قضا تا رسیدن به نقطه مطلوب تراز انقلاب اسلامی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صدا و سیما در بخشی از پیام علی عسکری آمده است: این سازمان همچون گذشته برای انعکاس دقیق و شفاف خدمات قوه قضاییه به مردم، در کنار مسئولان عالی قضایی خواهد بود و در عین حال به عنوان چشم بینای افکار عمومی، مطالبه‌گری را سرلوحه امور خود خواهد داشت تا دستگاه قضا به نقطه مطلوب تراز انقلاب اسلامی دست یابد و به معنای واقعی ملجأ و پناه ملت بزرگ ایران باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha