پاکدشت رتبه نخست ایجاد شغل در استان تهران را در اختیار دارد

تهران- ایرنا- فرماندار پاکدشت گفت: شهرستان پاکدشت با ایجاد ۲ هزار و ۹۹۰ فرصعت شغلی پایدار، رتبه نخست استان تهران در ایجاد شغل را در اختیار دارد.

مهدی یوسفی جمارانی روز پنجشنبه به مناسبت در روز ملی صنعت و معدن به خبرنگار ایرنا گفت: از مجموع هزار و ۵۲۳ اشتغال تعهد شده در سال ۹۹، این شهرستان با ایجاد دو هزار و ۹۹۰ فرصت‌ شغلی بیش از تعهد خود، ظرفیت و فرصت شغلی ایجاد کرده و از این جهت در استان تهران رتبه ممتاز را کسب کرده است.

وی با اشاره به این‌که بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در پاکدشت است،  اظهار داشت:  اظهار داشت: این شهرستان با بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال در سه شهرک صنعتی مصوب دولتی، یک شهرک صنعتی خصوصی و ۴ لکه یا منطقه صنعتی ۲۰ درصد اشتغال صنعتی شهرستان‌های استان تهران را در خود جای داده است.

فرماندار پاکدشت از فعالیت ۷۰۰ واحد صنعتی در حوزه صادرات خبر داد و افزود: مهمترین تولیدات صنعتی شهرستان شامل تولیدات فلزی، سلولزی، نساجی، غذایی، شیمیایی و صنایع برق و الکترونیک می‌باشد که به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مستمر و هفتگی جلسات ستاد تسهیل شهرستان افزود: با توجه به نامگذاری‌های رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر در حوزه اقتصاد، کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به صورت منظم و مستمر با حضور در واحدهای صنعتی تشکیل شده و تشکیل ۲۲ جلسه به ۱۰۵ مصوبه منجر که ۸۰ درصد این مصوبات اجرای شده است.

وی افزود: تسهیلات در نظر گرفته در چارچوب این جلسات، شامل ۸۲ مورد تسهیلات کرونا، ۲۲ طرح از محل تبصره ۱۸، ۴ طرح رونق تولید، ۷ طرح بازسازی و نوسازی، ۲ مورد تسهیلات صنفی بوده که در مجموع اعتباری حدود ۲۵۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار پاکدشت از اختصاص ۲۳۸ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان تسهیلات به ۱۶ واحد صنعتی در سال جاری خبر داد و افزود: از ابتدای امسال جلسات ستاد تسهیل نیز به صورت منظم برگزار شده که طی این سه ماه ۱۴ جلسه با ۴۰ مصوبه بصورت گرفته که تاکنون ۲۰ مصوبه اجرایی و مابقی آن با سرعت خوبی در دست اجرا می‌باشد.

وی با اشاره به تسهیلاتی که در سال جاری در نظر گرفته شده گفت: این تسهیلات برای سرمایه در گردش و سرمایه ثابت واحدهای صنعتی در ۵ قالب شامل رونق تولید، کمک‌های فنی و اعتباری، طرح تام، تسهیلات جهش تولید و بسته حمایت از صادرات اعطا می‌شود.

یوسفی جمارانی ادامه داد: به منظور برخورداری واحدهای صنعتی از این تسهیلات، صنعتگران در سامانه واحد بهین یاب ثبت نام و بعد از موافقت و تایید در ستاد استان، فرایند اعطای تسهیلات مسیر خود را طی و متقاضیان می‌توانند تسهیلات خود را دریافت کنند.

وی عمده مشکلات واحدهای صنعتی را منابع مالی و مسائل اداری دانست و افزود: موانع و مشکلات واحدهای صنعتی به دو دسته کلی مربوط می‌شود که یکی در بخش تامین سرمایه اولیه و سرمایه در گردش است که با حمایت و پشتیبانی از آنها و ارائه تسهیلات این مهم رفع خواهد شد.

وی دیگر مشکلات صنعتگران پاکدشت را بروکرسی اداری،  بیمه، مالیات، موضوعات مربوط به حق انشعاب و مجوزهای توسعه ظرفیت اعلام کرد.

فرماندار پاکدشت با اشاره به این‌که بخش قابل توجهی از مسائل واحدهای صنعتی مرتبط با ادارات شهرستان رفع شده، افزود: با بررسی‌های صورت گرفته تمهیدات لازم برای رفع مشکلات صنعتگران در قالب مصوبات ستاد تسهیل مرتفع و مسائل مربوط به تسهیلات و حمایت‌های استانی و ملی با پیگیری‌هایی انجام شده روند خوبی داشته است.

وی افزود: در تلاشیم با حمایت و پشتیبانی از واحدهای غیرفعال و نیمه فعال، آنها را به چرخه تولید بازگردانده و همچنین با تمرکز روی واحدهای فعال و تسهیل فعالیت ظرفیت‌های تولیدی را ارتقا و افزایش داده و با حمایت‌های حداقل نتایج بهتری را بدست آوریم.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

دهم تیر روز ملی صنعت و معدن نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha