۱۰ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84389624
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتفاعات مازندران هفته آینده با بارش باران همراه است

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که با خنک‌تر شدن دمای هوا از امروز تا اواخر هفته آینده، ارتفاعات استان با بارش باران همراه خواهد شد .

به گزارش ایرنا، اداره کل هواشناسی مازندران روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای، شرایط جوی استان طی امروز و فردا را صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش شدت گرما، گاهی با افزایش ابر، وزش باد و از بعد از ظهر و شب بویژه در ارتفاعات با رگبار باران و وقوع رعد و برق پراکنده پیش بینی و اعلام کرد که بیشینه دما در مناطق غربی استان بین ۲۷ تا ۳۰ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز بین ۳۰ تا ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد بود.

طبق این پیش‌بینی، شرایط جوی مازندران در روز شنبه هفته آینده صاف تا نیمه ابری، بعد از ظهر با رشد ابر و در ارتفاعات با رگبار و رعد و برق پراکنده همراه است و دمای هوا در مناطق غربی نیز در این روز به ۲۸ تا ۳۰ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز به ۳۰ تا ۳۳ درجه سانیگراد بالای صفر می‌رسد.

هواشناسی مازندران از افزایش سه تا چها درجه‌ای دمای هوا در مناطق غربی و چهار درجه‌ای دما هوا در مناطق مرکزی و شرقی استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده خبر داد و پیش‌بینی کرد که هوای استان در این روز صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی همراه خواهد بود و دمای هوا در این مدت در مناطق غربی به ۳۱ تا ۳۴ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز به ۳۴ تا ۳۷ درجه سانی‌گراد بالای می رسد.

طبق پیش‌بینی هواشناسی مازندران، هوای مازندران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نیز در مقایسه با روزهای قبل سه تا چهار درجه خنک‌تر می‌شود به گونه ای که بیشینه دما در مناطق غربی بین ۲۸ تا ۳۱ و در مناطق مرکزی و شرقی بین ۳۱ تا ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

هوای مازندران در این مدت صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش شدت گرما ،گاهی افزایش ابر، وزش باد و در بعد از ظهر و شب بویژه در ارتفاعات با رگبار باران و رعد و برق پراکنده پیش‌بینی شده است.
دمای شهر ساری مرکز مازندران امروز در گرمترین ساعت به ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می رسد.  

جدول داده‌های آماری هواشناسی مازندران نیز نشان می‌دهد که گلوگاه با ۳۶ و آلاشت با ۲۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین شهرهای مازندران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

جدول پیش‌بینی دریایی هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که دریا در ۲ روز آینده موج کوتاه دارد و برای فعالیت‌های دریایی نیز مناسب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha