استاندار خراسان رضوی: کمبود منابع نباید مانع اجرای طرحها شود

گناباد-ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: کمبود منابع اعتباری نباید مانع پیشرفت طرحها شود و باید از ظرفیتهای بین بخشی برای توسعه کمی و کیفی اقدامات و برنامه ها بهره گرفت.

محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در ادامه سفر به شهرستان گناباد و در جمع مردم شهر تازه تاسیس روشناوند با اشاره به این که به برکت انقلاب اسلامی اقدامات بسیار خوبی در توسعه محورهای مواصلاتی روستایی انجام شده است افزود: از ابتدای انقلاب همه دولت ها به نقاط توسعه نیافته و مناطق محروم و روستایی توجه مناسب داشتند.

وی ادامه داد:  طرحهای خوبی برای عمران شهرهای تازه تاسیس استان خراسان رضوی اجرا می شود و دولت توجه خاصی به این مناطق دارد.

استاندار خراسان رضوی گفت:همه شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان تاکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

معتمدیان از اختصاص ۱۰ میلیارد ریال به صورت هدیه از محل اعتبارات استانی برای عمران و توسعه زیرساختهای شهری روشناوند خبر داد و گفت: این میزان با نظارت فرماندار و بر اساس اولویت بندی هزینه می شود.

معتمدیان ضمن تاکید بر لزوم توسعه فضای سبز شهری روشناوند افزود: با قول مساعد معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور اعتبار دیگری هم برای عمران شهری روشناوند تخصیص می یابد.

وی ادامه داد: در جمع بندی مصوبات سفر به شهرستان گناباد اعتبارهایی برای توسعه مخزن آب، تجهیز و راه اندازی کتابخانه و توسعه زیرساختهای شهری روشناوند در نظر گرفته می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: در صورت مشارکت خیران و تامین زمین مناسب، اعتبار ساخت چمن مصنوعی شهر روشناوند توسط اداره کل ورزش و جوانان این استان اختصاص می یابد.

همچنین امروز با حضور استاندار خراسان رضوی کار بافت قالی در یک دار قالی ۴۰ متری در شهر روشناوند آغاز شد.

این قالی بزرگ با مشارکت بانوان شهر روشناوند و کمیته امداد امام خمینی (ره) گناباد با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال بافته می شود.

شهر روشناوند با حدود چهار هزار نفر جمعتی در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال شرقی مرکز شهرستان گناباد قرار دارد و سال گذشته از روستا به شهر ارتقا یافت.

روشناوند قبل از تبدیل شدن به شهر، بعد از بیلند پرجمعیت‌ترین روستای شهرستان گناباد بود.

شهر روشناوند از شرق به روستای بیمرغ، از شمال شرق به روستای نوده پشنگ، از شمال غرب به روستای خیرآباد، از غرب به جاده آسیایی گناباد- تربت حیدریه و روستای تاریخی عمرانی و از جنوب به روستای حاجی‌آباد محدود است.

استاندار خراسان رضوی در بیستمین سفر شهرستانی خود امروز پنجشنبه به همراه هیاتی وارد گناباد در جنوب این استان شد.

محمدصادق معتمدیان به همراه تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی استان و معاونان و مدیران ستادی استانداری پس از ورود به گناباد با حضور در گلزار شهدای بخش کاخک از توابع  این شهرستان با آرمانهای شهیدان تجدید بیعت کرد.

بازدید از بخش کاخک و تعدادی از روستاها و شهرهای بخش مرکزی گناباد نظیر بیدخت، روشناوند و محمدآباد به عنوان محرومترین و دورافتاده ترین روستاهای این شهرستان، بهره برداری از بوستان ملت و مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب، دیدار مردمی در  مناطق شهری و روستایی، دیدار با فعالان اقتصادی و تولیدی و بررسی مسائل و مشکلات آنها از جمله برنامه های سفر یک روزه استاندار خراسان رضوی و هیات همراه به شهرستان گناباد است. 

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha