فعالیت‌های تبلیغی مبلغان در فضای مجازی حمایت شود

قم-ایرنا- معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تشکیل و حمایت از گروه‌های تبلیغی مجازی را از اولویت‌های کاری مهم این نهاد حوزوی دانست و گفت: مبلغان می‌توانند از طریق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه نسبت به ایجاد گروه‌های تبلیغی مجازی اقدام کنند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ الاسلامی در دیدار با مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، افزود: در این زمینه قصد ما بر تسهیل گری است و بنای سخت گیری نداریم تا مبلغان بتوانند به راحتی در این فضا به فعالیت بپردازند.

وی بیان کرد: رشته های مختلفی در این معاونت تدوین شده است و مبلغان می توانند در این رشته ها آموزش ببینند و از سوی دیگر زمینه فعالیت برای افرادی هم که در این رشته ها تخصص دارند، فراهم است.

شیخ الاسلامی بر لزوم برگزاری کارگاه های مرتبط با هنر، رسانه و فضای مجازی در استان های مختلف کشور تاکید کرد و گفت: معاونت می تواند این کارگاه ها را در استان ها برگزار کند به گونه ای که صفر تا صد تولید محتوای هنری و رسانه ای در همان استان انجام شود.

وی با اشاره به مزیت های برگزاری کارگاه ها افزود: محقق شدن تربیت و آموزش، ایجاد خلاقیت و نوآوری و شناسایی نیروهای فعال در عرصه هنر، رسانه و فضای مجازی از مزایای این کارگاه هاست.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های تبلیغ در استان چهارمحال بختیاری ابراز کرد: معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی این آمادگی را دارد تا با برگزاری دوره‌ های آموزشی در حیطه فضای مجازی و رسانه ای برای مبلغان این استان، ضعف های موجود را مرتفع سازد.

شیخ الاسلامی با بیان اینکه در این زمینه پشتوانه آموزشی مطلوبی وجود دارد، افزود: ما این آمادگی را داریم تا مبلغان را از آموزش های متناسب با نیاز منطقه بهره مند کنیم اما آنچه ضروری به نظر می رسد، آسیب شناسی و نیازسنجی است تا بدانیم که مبلغان این استان به چه دوره هایی نیازمند هستند.

در ابتدای این جلسه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهار محال بختیاری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی و تبلیغی استان خود اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در عرصه تبلیغی نبود مبلغان حرفه ای در عرصه فضای مجازی است.

حجت الاسلام مهدی طاهری افزود: در حال حاضر در استان علاوه بر ۱۵۰ مبلغی که تحت نظر سازمان تبلیغات و معاونت تبلیغ حوزه علمیه مشغول فعالیت هستند، تعداد ۵۰۰ مبلغ آزاد هم به امر تبلیغ اشتغال دارند.

وی ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان این افراد را شناسایی کرده است و امیدواریم با همکاری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی بتوانیم اقدامات لازم را برای ارائه آموزش های مرتبط با فضای مجازی به این عزیزان انجام دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha