برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در استان‌های کشور

تهران - ایرنا - سرپرست اداره‌ کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری جلسات این کمیسیون در استان‌های کشور برای تعیین و احراز درصد از کار افتادگی جانبازان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، دکتر سید حمیدرضا متقی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد و حق پرستاری جانبازان در استان کرمانشاه گفت: این کمیسیون در هفته اول تیر ماه با حضور ۷ نفر از متخصصین، دبیر و ۲ کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل و ۲۷۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصین مربوطه ویزیت شدند.

وی افزود: کمیسیون پزشکی تعیین درصد و حق پرستاری جانبازان استان قم نیز در این هفته با حضور ۶ متخصص، دبیر و ۲ کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد، که در پایان ۱۳۷ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی ویزیت شدند.

همچنین مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: در پی پیگیری ها و درخواست‌ شماری از مصدومان شیمیایی سردشت برای احراز جانبازی شیمیایی خود، ۶۴۲ فقره پرونده جدید ثبت و پس از تشکیل به بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شدند.

سعید عطاری چهارم تیر ماه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جهت احراز جانبازان شیمیایی در مرحله جدید که از سال گذشته آغاز شده بود در کمیته سه نفره شهرستانی اسناد و مدارک ۷۷۷ نفر درخواست‌کننده جدید بررسی شد که از این تعداد اسناد و مدارک اولیه ۶۴۲ نفر تایید و احراز شد .

وی اضافه کرد: از این تعداد نیز اسناد و مدارک ۵۰۰ نفر فعلاً در سیستم ثبت تا برای این افراد کمیسیون پزشکی برگزار شود.

پیشتر نیز مدیر کل کمیسیون پزشکی بنیاد برگزاری این کمیسیون ها را  در شهر تبریز اعلام کرد که در مجموع این کمیسیون‌ها ۲۴۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیمارهای غیرجنگی ویزیت شدند. همچنین ۲۰۰ پرونده مربوط به حق پرستاری خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان نیز در جلسات کمیسیون پزشکی استان آذربایجان شرقی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان شهرستان‌های استان تهران با حضور هشت نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی در شهر ری تشکیل شد. در جلسات این کمیسیون ۲۲۵ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند.

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برگزاری کمیسیون پزشکی در استان خراسان رضوی گفت: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان و کمیسیون مربوط به پرونده‌های موضوع ماده ۲۲ و ۲۶ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران  با حضور هشت نفر از متخصصان متشکل از همکاران تهران و استان خراسان رضوی، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی در شهر مشهد تشکیل شد. در جلسات این کمیسیون‌ها مجموعاً ۳۲۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند. همچنین ۴۰۰ پرونده مربوط به حق پرستاری خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان استان خراسان رضوی نیز در این مدت مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان اصفهان  با حضور هشت نفر از متخصصان متشکل از تهران و استان اصفهان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی در شهر اصفهان تشکیل شد. در این کمیسیون‌ها جمعاً ۲۰۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان ویزیت شدند.

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان استان البرز  گفت: این کمیسیون با حضور هفت نفر از متخصصان، دبیر و دو کارشناس کمیسیون پزشکی در شهر کرج تشکیل شد و ۲۲۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha