۹ تیر ۱۴۰۰، ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84388793
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح‌های اجرا نشده اشتغال پایدار روستایی در کردستان حذف می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: به منظور استفاده از ظرفیت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، طرح‌هایی که تاکنون اجرایی نشده حذف و طرح‌های جدید جایگزین آن می‌شود.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری روز چهارشنبه در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری کردستان، با اشاره به اهمیت جذب مرحله پنجم اعتبارات اشتغال پایدار روستایی، اظهار داشت: طرح هایی که به بانک های عامل معرفی شده اند اما توان اخذ تسهیلات و اجرای طرح را ندارند، باید حذف و طرح های جدید جایگزین آنها شوند.

وی به فرصت کم باقیمانده برای جذب مرحله پنجم تسهیلات ارزان قیمت اشتغال پایدار روستایی،اشاره کرد و گفت: اگر طرحی نتوانسته پرونده بانکی خود را طی چند ماه گذشته تکمیل کند، قطعاً پیگیر کار نیست و تمایلی به اجرای طرح ندارد.

وی از بانک های عامل خواست، تا روز شنبه ۱۲ تیرماه جاری به مجریان این طرح ها فرصت دهند تا پرونده خود را تکمیل کنند، در غیر این صورت حذف و در هر رسته، طرح‌های جدید جایگزین آنها شود.

در مرحله پنجم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، در نهایت ۹۲ طرح به مبلغ بیش از ۵۶ میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شد که از این تعداد ۳۶ طرح به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد تومان پرداخت و سایر طرح ها در این جلسه بازنگری شد.

در ادامه و در دستور کار دوم جلسه، گزارش آخرین وضعیت طرح های بزرگ سرمایه گذاری بخش کشاورزی از محل تبصره ۱۸ ارائه و یکی از این طرح ها با حضور سرمایه گذار آن بررسی شد. تسهیلات تبصره ۱۸ در استان کردستان بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha