«میدان مطالبه گری»؛ سامانه ای برای احیای حقوق عامه

تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه «میدان مطالبه‌گری» مجوز گرفته و از حمایت‌های این ستاد در جهت احیای حقوق عامه استفاده کنند. 

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حجت الاسلام سید علی خان‌محمدی روز چهارشنبه گفت: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با احیای حقوق عامه و حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، امروز رویکرد عمده ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیگیری مطالبات مردم از مسئولان و مدیران به منظور احقاق حقوق آنهاست.

وی افزود: بدون شک حرکت در این مسیر با مشارکت آحاد ملت و تشکل های مردم نهاد ممکن می شود و رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز حمایت همه جانبه از این حرکت های مردمی است. در واقع ستاد مکلف است که در جهت احیای حقوق عامه به نحو معنوی و حقوقی از همه مطالبه گران حمایت کند.

سخنگوی ستاد امر به معروف ادامه داد: بر این اساس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسئله گشت ارشاد مسئولان برای گروه ها و تشکل های مردمی مجوز صادر می کند و همه آحاد مردم از تمامی اقشار می توانند با مراجعه به سامانه میدان مطالبه گری اقدام به اخذ مجوز نموده و از حمایت های همه جانبه ستاد در جهت احیای حقوق عامه و فریضتین امر به معروف و نهی از منکر بهره مند شوند.

دو روز پیش نیز سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف  و نهی از منکر کشور با اشاره به انتخاب هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و در آستانه آغاز به کار دولت سیزدهم، برخورد با مسئولان متخلف را به عنوان عمده ترین اولویت این ستاد اعلام کرد و گفت: مطابق برنامه های تدوین شده در ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور یکی از اولویت های اصلی این ستاد برخورد با مدیران مفسد و احیای گشت ارشاد مسئولان است که بدون شک با همکاری و همراهی دولت جدید تقویت خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا مشارکت جدی مردم عزیز کشورمان در بحث مطالبه گری از مسئولان بسیار حائز اهمیت است و برنامه های ستاد برای برخورد با مسئولان متخلف بدون همکاری آنها  قابل اجرا نخواهد بود.

هاشمی گلپایگانی تاکید کرد: از آحاد مردم ایران دعوت می کنیم که شکایت ها نسبت به هرگونه تخلف و سوء رفتار مسئولان و مدیران کشور را به شعب ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سراسر کشور گزارش کنند تا مسئولان مربوطه این شکایت ها را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در هجدهم خرداد در دومین مناظره تلویزیونی گفت: ما گشت ارشاد برای مدیران خواهیم داشت. اگر دولتمردان خوب عمل کنند مردم خوب عمل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha