افتتاح سفارت اسرائیل در امارات حمایت از اشغالگری است

تهران-ایرنا- جبهه مردمی آزادی فلسطین اعلام کرد که افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در امارات حمایت از رژیم اشغالگر و دشمنی علیه ملت فلسطین است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با صدور بیانیه‌ای به افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در امارات واکنش نشان داد و خطاب به اماراتی ها گفت که افتتاح این سفارت به معنای حمایت از رژیم اشغالگر و دشمنی با فلسطینیان است.

در این بیانیه آمده است: افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی و سفر یائیر لاپید وزیر خارجه این رژیم به امارات نشان دهنده مشغله امارات در روند عادی سازی روابط است.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین تأکید کرد که افتتاح سفارت اسرائیل در امارات همزمان با تخریب منازل و آوارگی ساکنان محله سلوان شهر قدس اشغالی صورت گرفت و این انتقال امارات به جایگاه متناقض با منافع امت عربی و وفلسطین را نشان می دهد.

در ادامه بیانیه تأکید شده که جبهه مردمی برای آزادی فلسطین مطمئن است که ملت عرب در امارات و خلیج فارس علیه سیاست های دولت امارات و سیستم های مربوط به عادی سازی روابط است و با آن مقابله خواهد کرد.

«یائیر لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی دیروز در سفری رسمی برای افتتاح سفارت اسرائیل در امارات، به ابوظبی رفت.

ابوظبی و تل آویو از زمان برقراری عادی‌سازی روابط در سپتامبر ۲۰۲۰  که با حمایت دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا انجام شد، پروازهای مستقیمی ایجاد و سفرای خود را تبادل کردند. 

قرار بود «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی مارس گذشته به ابوظبی سفر کند اما به دلیل اختلاف با اردن و به دلیل آنکه هواپیمای حامل «بنیامین نتانیاهو» باید از حریم هوایی اردن پرواز می‌کرد، این سفر لغو شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha