سهرابیان: کرونا مانع اردو خارج از کشور المپین‌های قایقرانی شد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی با اشاره به برنامه این فدراسیون برای موفقیت ورزشکاران در المپیک و پارالمپیک گفت: شیوع و فراگیری ویروس کرونا برنامه اعزام قایقرانان المپیکی ایران را به خارج از کشور لغو کرد و ما برای تمرین در برخی از مواقع محدودیت‌هایی داریم.

«علیرضا سهرابیان» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تشریح برنامه‌های فدراسیون برای موفقیت ورزشکاران در المپیک و پارالمپیک اظهار داشت: مدیریت فدراسیون با کمک وزارت ورزش و کمیته های ملی المپیک و پارالمپیک تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا چهار ورزشکار را به ۲ تورنمنت بزرگ المپیک و پارالمپیک اعزام کند.

وی ادامه داد: برنامه های مدونی برای موفقیت این ورزشکاران در دستور کار قرار گرفته که با کمک کادر فنی و کارشناسان حوزه های مختلف در حال اجرا است. اردوها فشرده و تمرینات به صورت متوالی برگزار می‌شود. البته ما برای آمادگی ورزشکاران المپیکی یک اردو خارج از کشور در نظر گرفته بودیم که متاسفانه به خاطر شرایط سخت کرونایی لغو شد و باید تا زمان اعزام ورزشکاران به ژاپن اردوها در ایران برگزار شود. 

وی با اشاره به برخی از محدودیت‌ها ادامه داد: یکی از محدودیت های ما مروبط به تمرینات خانم نازنین ملایی است زیرا او برای تمرین نیاز به پیست ۲ کیلومتری دارد اما در ایران این پیست وجود ندارد. ما اردوها را تا ۲۰ روز دیگر ادامه می دهیم و باید از ۲۶ تیرماه به دنبال کارهای اعزام باشیم. 

رییس فدراسیون قایقرانی با بیان اینکه هدف ما با المپیک به پایان نخواهد رسید گفت: هدف اصلی ما بازی‌های آسیایی هانگژو است که برنامه ریزی لازم را برای ان انجام دادیم. بعد از المپیک اردوها شروع خواهد شد تا قایقرانی سهم چشمگیری از موفقیت کاروان ایران در چین داشته باشد. 

سهرابیان با اشاره به کسب ۲ سهمیه پارالمپیک توسط قایقرانان ایرانی افزود: شهلا بهروزی‌راد و اسلام جاهدی توانستند سهمیه کسب کنند و در لیست اعزام قرار دارند. خانم بهروزی راد تمریناتش را در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی ادامه می‌دهد و جاهدی نیز قرار است به اردوی تمرینی در پرتغال اعزام شود. این اردو به درخواست وی و حمایت استانداری هرمزگان انجام خواهد شد. 

به گزارش ایرنا، قایقرانان ایرانی چهار سهمیه برای حضور در بازی‌های المپیک و پارالمپیک کسب کردند. نازنین ملایی و علی‌ آقامیرزایی نمایندگان المپیکی ایران هستند و شهلا بهروزی‌راد و اسلام جاهدی نیز قایقرانان پارالمپیکی کشور به شمار خواهند رفت. 

بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو مرداد و شهریورماه سال جاری در توکیو برگزار خواهد شد. ایران در بخش المپیک تا کنون ۶۶ سهمیه و در پارالمپیک ۶۲ سهمیه اعزامی را به دست اورده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha