هفتاد و نهمین مرکز واکسیناسیون کرونا در منطقه ۶ تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- هفتاد و نهمین مرکز واکسیناسیون کرونا تهران در سوله مدیریت بحران منطقه ۶ افتتاح و تعداد مراکز واکسیناسیون این منطقه به سه مرکز رسید.

به گزارش ایرنا، تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ تهران روز چهارشنبه در آیین افتتاح سومین مرکز واکسیناسیون این منطقه اظهار داشت: امروز همچون دوران دفاع مقدس با یک بحران جدی به عنوان بحران کرونا روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه همه افراد حوزه سلامت امروز در سنگر دفاع تلاش می‌کنند؛ گفت: وظیفه داریم در مدیریت شهری از بسیج، ارگانها و نهادها از حوزه سلامت پشتیبانی کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

فرهادی اظهار داشت: در این منطقه سه سوله بحران کردستان، سوله پارک هنرمندان و سوله شهرک والفجر تجهیز و در خدمت موضوع واکسیناسیون قرار دارد.

به گفته وی در سوله شهرک والفجر که به تزریق واکسن برکت اختصاص دارد تاکنون ۲۰ هزار نفر واکسینه شده اند.

شهردار منطقه ۶ تهران همچنین گفت: با توجه به اماکنی که در منطقه در اختیار دانشگاه ها و بوستان ها است؛ امکان افزایش سوله های واکسیناسیون وجود دارد.

سرهنگ «محمدرضا احراری» فرمانده ناحیه ولیعصر سپاه منطقه ۶ تهران نیز، از حاج قاسم سلیمانی یاد کرد و عنوان کرد: کرونا بیشتر از آنکه برای جامعه اسلامی تهدید باشد فرصتی شد که همه دستگاه‌ها پای کار مقابله با این ویروس بیایند.

وی ادامه داد: این ویروس به رغم همه تلخی ها موجب انسجام ملی شد و از شهرداری تا هلال احمر، سپاه،  بسیج و همه نهادها و مراکز علمی برای مقابله با این ویروس به وحدت و انسجام رسیدند.

«علیرضا زالی» فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران نیز با بیان اینکه این مرکز هفتاد و نهمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در تهران است، ‌ افزود: منطقه ۶ یکی از مناطق مهم و قدیمی است که دارای کاربری‌های اداری، آموزشی و خدماتی است و بزرگترین مراکز آموزشی تهران نیز در این منطقه واقع شده است.

وی راه‌اندازی مراکز تجمیع واکسیناسیون در این منطقه را هوشمندانه دانست و گفت: به دلیل بد عهدی شرکت‌های خارجی در واکسیناسیون بالای ۷۰ سال به رغم پرداخت وجوه مورد نظر، فرآیند ورود واکسن با اختلال روبرو شد.

زالی ادامه داد: با تامین منابع مکفی واکسن و فرآیند مستمر در هفته‌های آتی تحقق فازهای بعدی واکسن و همچنین آغاز تزریق بالینی واکسن های داخلی، ادامه واکسیناسیون انجام می‌شود.

فرمانده مقابله با کرونای استان تهران گفت: به نظر می رسد سبد متنوعی از واردات و واکسنهای تولید داخل خواهیم داشت و می توانیم به برنامه سند ملی واکسیناسیون متعهدانه عمل می کنیم.

وی با بیان اینکه در دو هفته اخیر با چالش تامین واکسن روبرو بودیم و شاهد برخی اضطراب های اجتماعی در بین سالمندان بودیم گفت:در حال حاضر مقدار کافی و لجستیکی واکسن تهیه شده است و نگران نیستیم و ۷۰ سال به بالا برای فاز اول و یا فاز دوم مشکلی نخواهند داشت.

زالی ادامه داد: مردم نگران بودند که فاز دوم از برند دیگری تزریق شود اما با وجود اینکه اگر این اتفاق می افتاد سطح ایمنی را بالا می‌برد اما برای کاهش اضطراب تلاش کردیم در فاز دوم نیز از واکسن برند دوز اول استفاده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha