۲۳ هزار دانش‌آموز خراسان رضوی به تحصیل بازگردانده شدند

مشهد-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از بازگشت به تحصیل ۲۳ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل استان با اجرای طرح ضربتی بازگشت به تحصیل از سال تحصیلی گذشته تا کنون خبر داد.

 قاسمعلی خدابنده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شیوع ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن موجب شد عده‌ای از سرپرستان خانوارها شغل خود را از دست بدهند و دچار مشکلات اقتصادی شوند که این امر بر ادامه تحصیل فرزندان آنها تاثیر گذاشت و موجب عدم ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان در سال تحصیلی جدید شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل با اجرای طرح ضربتی شناسایی این دانش آموزان در آذرماه پارسال، بخش زیادی از این دانش آموزان شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:در آغاز اجرای این طرح آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل حدود ۲۷ هزار نفر بود که با اقدامات انجام شده ۲۳ هزار نفر از این شمار در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم شناسایی و به تحصیل بازگردانده شدند.

خدابنده افزود:آمارها مقداری شناور است چون ممکن است بخشی از دانش آموزان از شهری به شهری دیگر رفته باشند و یا جابه جایی بین استانی صورت گرفته باشد اما بررسی‌ها در این زمینه همچنان در حال انجام است.

استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که معادل حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزان کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha