کرونا هشت نفر دیگر از مردم هرمزگان را قربانی کرد

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته هشت نفر دیگر از مردم استان قربانی ویروس کرونا شدند و جان خود را از دست دادند.

دکتر فاطمه نوروزیان شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با فوت این شمار که شامل چهار آقا و چهار خانم در رده های سنی ۲۲ تا ۹۳ سال بودند، تعداد قربانیان کرونا در هرمزگان به یک هزار و ۴۴۸ نفر رسید.

وی با بیان اینکه هم اکنون وضعیت بیشتر شهرهای هرمزگان قرمز است، تصریح کرد: روند ابتلا به کرونا در استان صعودی بوده و در شبانه روز گذشته ۱۸۱ مبتلای جدید در بیمارستان های استان بستری شدند و شمار بستری ها به ۶۷۱ نفر رسید.

این مقام مسوول اظهار داشت: از مجموع بستری ها، ۹۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۹ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

وی تاکید بر رعایت هر چه بیشتر پروتکلهای بهداشتی، تصریح کرد: با وجود هشدارهای بسیار نسبت به روند صعودی کرونا در استان، شاهد عادی انگاری شرایط و بی توجهی مردم به شیوه نامه های بهداشتی هستیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.

دکتر نوروزیان اظهار داشت: در این شرایط که آمار بیماران و فوتی ها در هرمزگان افزایشی است و روزانه شاهد مرگ تعدادی از مردم استان هستیم و کادر بهداشت و درمان به شدت تحت فشار هستند ، از مردم انتظار داریم که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنار مدافعان سلامت باشند و این نیروها را در کنترل شرایط یاری کنند.

وی با اشاره به اجرای مرتب و مستمر واکسیناسیون کرونا در هرمزگان، گفت: به منظور سرعت بخشی در این مسیر، برنامه ریزی هایی جهت راه اندازی پنج مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان های بندرعباس، قشم، میناب و بندرلنگه با توانایی واکسیناسیون ۱۰ هزار نفر در روز صورت گرفته که در روزهای آینده اجرایی می شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت :امیدواریم با راه اندازی این پنج مرکز تجمیعی واکسیناسیون ابزار لازم برای واکسیناسیون گروه های سنی که در اولویت دریافت واکسن هستند، فراهم شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha