دبیر فدراسیون:تیم‌های جستجو و نجات کوهنوردی در استان‌های کشورمستقر است

سمنان- ایرنا- دبیر فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران گفت: تیم‌های تخصصی و نجات کوهنوردی به منظور کمک در مواقع بحران در فدراسیون و استان‌های کشور مستقر است.

حسین مقدم در پایان سفر یک روزه خود به استان سمنان عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، به وجود تیم اختصاصی امداد کوهستان در فدراسیون اشاره کرد و گفت: کمیته اختصاصی فدراسیون با برنامه‌ریزی های لازم، در محل فدراسیون و تمام استان‌های کشور، تیم‌های کمیته جستجو و نجات را مستقر کرده است تا در مواقع بحران و بروز حوادث کنار نیروهای امدادی، خدمات‌ لازم را ارائه کنند. 

وی اظهار داشت: بدون شک این تیم‌های تخصصی، مکمل هلال احمر و دستگاه‌های امدادی هستند تا بتوانند در زمان بروز حادثه، به افزایش سرعت روند رسیدگی و ارائه تجهیزات لازم به امدادگران کمک کنند.

مقدم به شرایط کرونا و تاثیر آن در فدراسیون کوهنوردی اشاره و تصریح کرد: کرونا در ماه‌های اخیر به یک چالش برای کل جامعه تبدیل شده و در حوزه‌های مختلف، مشکلاتی را پیرامون خود قرار داده است. 

وی اضافه کرد: با بهبودی شرایط و نابودی این ویروس، تمام دوره‌های مربیگری، باز آموزی، اعزام های برون مرزی، دوره‌های آموزشی و اردوی تیم ملی با تمام توان دنبال می‌شود تا بتوانیم توسعه ورزش قهرمانی و آموزش را شاهد باشیم. 

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی سالانه هیات کوهنوردی استان سمنان روز سه شنبه با حضور حسین مقدم دبیر این فدراسیون در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان برگزار شد.

استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۲۴ هزار و ۸۴۳ ورزشکار بیمه شده دارد، که حدود یک هزار و ۱۰۰ نفر در کوهنوردی فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha