امام‌جمعه یزد: کادر درمان در دوره شیوع کرونا ایثاری بی‌نظیر رقم زدند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: در مدت شیوع ویروس کرونا، شاهد تلاش‌های بی‌دریغ کادر درمان از پزشکان تا کادر خدمات و پشتیبانی در بیمارستان‌های سراسر کشور بودیم و آنان در این دوره ایثاری بی‌نظیر را رقم زدند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز سه‌شنبه در آیین افتتاح همزمان ۶۹۶ پروژه بهداشتی در سراسر کشور که با حضور وزیر بهداشت در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد، با قدردانی از کادر درمان افزود: برای غلبه کامل بر بیماری کووید ۱۹ باید همکار ی مردم و همه بخش ها با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی تداوم داشته باشد تا از فشار کاری کادر درمان کاسته شود.

وی از عموم مردم، بازاریان، روحانیون جهادی و مسوولان در تمامی بخش‌های فرهنگی و اقتصادی که در همه صحنه‌های برای مقابله با کرونا حضور فعال داشتند، از کفن و دفن قربانیان کرونا تا پویش های همدلی مانند مواسات و رسیدگی به آسیب‌دیدگان قدردانی کرد.

امام جمعه یزد ادامه داد: در این دوران اعجازهای بزرگی از خداوند متعال دیدیم که در فکر آدمی نمی‌گنجد و این شرایط نشان داد که همه چیز در ید قدرت الهی است و حیات و ممات انسان‌ها همه تحت اراده خداست و باید یاد خدا را همواره در ذهن و عمل خود داشته باشیم.

ناصری تصریح کرد: اعضا و جوارح انسان درس خداشناسی به ما می‌دهد و رموز آفرینش را برای انسان به نمایش می گذارد و پزشکان که مدام با اعضا و جوارح انسان سر و کار دارند و از نزدیک معجزات خلقت را مشاهده می کنند، هر کدام می‌توانند یک مبلغ توحید و یک معلم تربیتی برای هدایت انسانها به سمت خدا باشند.

امام‌جمعه یزد بیان کرد: ویروس کرونا که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، کل دنیا را به هم ریخت و تحولات و جنبش‌های بسیاری در جهان ایجاد کرد که این عظمت خدا را می‌رساند و همه ما باید از این ویروس درس‌های بزرگ اجتماعی، معرفتی، معنوی، اقتصادی، جامعه شناسی و انسانی بگیریم.

ناصری اظهار کرد:  این ویروس به همه ما درس خداشناسی داد و به انسان‌ها نشان داد که خدا چگونه می تواند سال‌ها انسان و جوارح آن را در صحت و سلامت نگه دارد و اگر اراده کند، حیات انسان را حفظ کند و اگر نخواهد، با یک ویروس کوچک او را از پا درآورد.

۱۵ طرح درمانی امروز (سه‌شنبه) در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در این مراسم  گفت: این طرح ها شامل بخش های سی تی اسکن، اورژانس، دیالیز، مجتمع پزشکان، رادیولوژی، بخش های ای سی یو و ام ار ای  است. 

دکترمحمود نوری شادکام افزود: این طرح‌ها در یزد، زارچ، ابرکوه، اردکان، بافق، بهاباد، تفت و خاتم  افتتاح شدند وبرای ساخت و تجهیز پروژه‌های درمانی استان یزد، اعتباری بالغ بر یک تریلیون و ۸۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha