رییس فدراسیون: از فضای مجازی برای توسعه ورزش نابینایان استفاده می‌شود

یزد- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان ایران گفت: با شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون از ظرفیت های فضای مجازی در کشور به خوبی برای انجام فعالیت های ورزشی جامعه هدف در استان ها به عنوان برنامه محوری استفاده شده است و این روند همچنان تداوم دارد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مظلومی روز سه‌شنبه در مجمع عمومی هیات ورزش نابینایان و کم‌بینایان استان یزد افزود: باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های کشور در استان ها و شهرستان ها برای تداوم فعالیت ورزش نابینایان و کم‌بینایان به خصوص فضای مجازی به نحو مناسب استفاده شود.   

وی با قدردانی از همکاری و تلاش هیات‌های ورزشی استان ها در کشور ادامه داد: در شرایط کرونایی با توجه به آسیب‌پذیر بودن ورزشکاران زیرپوشش سعی شد از ظرفیت های فضای مجازی استفاده شود که شاهد استقبال خوبی از جامعه نابینا و کم‌بینا در این ارتباط هستیم ، امید می رود این روند همچنان ادامه یابد.

این مسوول ورزشی جامعه هدف یادشده اظهارکرد: ورزشکاران نابینا و کم‌بینا قشر خاص جامعه هستند و با توجه به اینکه آنها از بسیاری امکانات محروم هستند، مسوولان و مردم باید کمک کنند تا آنها بتوانند در جامعه  زندگی بدون دغدغه ای داشته باشند.

مظلومی ادامه داد: فدراسیون در مسایل آموزشی تمامی تلاش خود را دنبال می‌کند و آمادگی کامل برای اجرای برنامه‌های مختلف دارد، امید می رود در نظام جمهوری اسلامی بتوان برای همه ورزشکاران و جامعه زیرپوشش خدمت کنیم و با این هنر در خدمت مردم عزیز ایران باشیم. 

همچنین حسین دشتی رییس هیات  ورزش نابینایان و کم‌بینایان یزد گفت: در سال ۹۹ فعالیت‌هایی در استان انجام شد و با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با استفاده از ظرفیت‌های مجازی آنها دنبال شد.

وی افزود: از اتفاق های خوب سال گذشته برای استان دعوت ۶ نفر از اعضای تیم یزد در تیم ملی در رشته‌های شنا و گلبال بود که می‌تواند امیدبخش برای سایر ورزشکاران نابینا و کم‌بینا باشد و ارتقای رتبه کشوری از هفدهم به دهم از اتفاق های خوب دیگری است که با پشتکار ورزشکاران یزدی  به دست آمد.

استان یزد ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد که حدود ۷۰۰ نفر آنها را ورزشکاران نابینا و کم بینا تشکیل می‌دهند.

 به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم  بیماری کووید ۱۹ است  و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا و هند که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha