۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84387391
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله نظامیان صهیونیست به منطقه سلوان در قدس

غزه – ایرنا – نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز (سه شنبه) در حمله به منطقه «سلوان» در قدس اقدام به تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها کردند.

به گزارش خبرنگار  ایرنا، نیروهای رژیم صهیونیستی با هجوم گسترده به منطقه سلوان در قدس دست به تخریب ۱۷ خانه متعلق به فلسطینی ها زدند.

 نیروهای صهیونیست با هجوم گسترده و همراهی بولدوزر و خودروهای نظامی به محله «البستان» در منطقه سلوان یورش بردند و تاکنون ۱۳ خانه فلسطینان را به طور کامل تخریب کرده اند.

این اقدام در پی مهلت ۲۴ ساعته رژیم صهیونیستی به فلسطینی ها برای تخریب خانه های آنها در محله البستان انجام شد.

در همین حال، «حسین الشیخ»، یکی از اعضای کمیته مرکزی فتح ، گفت که محله البستان مورد حمله شدید و تخریب اشغالگران صهیونیست قرار گرفته است و فلسطینی ها ساکن با معضل آوارگی مواجه شده اند.

وی از مجامع جهانی و سازمان های بین المللی خواست که برای جلوگیری از این جنایت صهیونیست ها و کشتار فلسطینی ها فوری مداخله کنند.

خبرگزاری وفاء فلسطین نیز گزارش داد که نیروهای رژیم صهیونیستی محله البستان را به محاصره در آورده اند و مسیرهای ورودی به آن را بسته اند.

صهیونیست ها در میان سکوت نهادهای بین المللی و حقوق بشری تاکنون صدها خانه متعلق به فلسطینی ها را در کرانه باختری از جمله قدس تخریب کرده است.
رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷ قسمت‌هایی از کرانه باختری از جمله قدس را اشغال کرد. این رژیم مدعی است این ساختمان‌ها به صورت غیرقانونی نزدیک به موانع نظامی ساخته شده است.
 ساکنان این منطقه جایی را برای ساخت خانه ندارند و فشار رژیم صهیونیستی اجازه ساخت خانه در اراضی مادری فلسطینی‌ها را از آنها گرفته است.
برخی تحلیلگران معتقدند رژیم صهیونیستی با تخریب مجدد منازل فلسطینی ها در قدس اشغالی، به دنبال ایجاد موج جدید یهودی سازی در سرزمین های اشغالی و گسترش شهرک سازی در این مناطق است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha