کرونای آمل قرمزپوش شد

ساری - ایرنا - تغییر رنگ‌بندی کرونایی شهرستان آمل در آخرین به‌روزرسانی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، رنگ قرمز کرونایی یک بار دیگر به مازندران برگشته است.

به گزارش ایرنا  ، تازه‌ترین به‌روزرسانی نرم‌افزار ماسک که امروز سه شنبه هشتم تیر ماه منتشر شد ، نشان می دهد که رنگ کرونایی شهرستان آمل  بعد از گذشت ۵۶ روز بار دیگر قرمز شده است.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال حاضر ۹۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان آمل بستری هستند. این آمار شامل یک چهارم بیماران کرونایی بستری در مازندران است.

شهرستان آمل در تاریخ ۱۳ فروردین پس از ورود کرونای انگلیسی به مازندران به رنگ قرمز کرونایی در آمده بود و تا تاریخ ۱۴ اردیبهشت در همین رنگ قرار داشت و پس از آن با کاهش بیماران بستری کرونایی به وضعیت نارنجی کرونایی تغییر رنگ داد.

همچنین طبق آخرین به روز رسانی سامانه ماسک تعداد مناطق نارنجی مازندران هم افزایش یافت و به پنج شهرستان رسیده است. در ارزیابی جدید شهرستان های محمودآباد ، نکا و چالوس از زنگ زرد به نارنجی تغییر وضعیت داده اند. پیش از این شهرستان های آمل ، قائمشهر و نور در وضعیت نارنجی قرار داشتند.

🟡 همچنین در حال حاضر شهرهای بابل، بابلسر، فریدون‌کنار، سیمرغ، سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، ساری، جویبار، میاندورود، نوشهر، بهشهر، گلوگاه، کلاردشت، عباس‌آباد، تنکابن و رامسر بدون تغییر در رنگ بندی زرد کرونایی واقع شدند.

بر اساس تقسیم بندی که ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای مدیریت و اجرای محدودیت های کرونایی انجام داد، شهرستان های کشور به رنگ بندی های کرونایی شامل چهار رنگ قرمز، نارنجی ، زرد و آبی علامت گذاری می شوند که بر اساس همین الگو نیز مشمول محدودیت ها خواهند بود. 

رنگ زرد در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنای خطر متوسط محسوب می شود. مناطقی که بیشتر از بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند با وضعیت زرد تعریف می شوند. رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است. آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت ، آن منطقه را در وضعیت نارنجی تعریف می کند.

مازندران از چهارم فروردین ماه با حدود ۴۰۰ بیمار بستری وارد موج چهارم شیوع کرونا شد و با بستری یک هزار و ۶۴۴ بیمار در روز ۲۷ فروردین به پیک این موج رسید. روند کاهشی موج چهارم از روز ۲۸ فروردین ماه شروع شد و بعد از آن تا اواخر خرداد ماه روند نزولی داشت ولی دو هفته اخیر با افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری شدگان روزانه مجددا  وضعیت کرونا در استان سیر صعودی به خود گرفت.

در حال حاضر بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ۴۲۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha