پیکر شهیدان حشد الشعبی با تاکید بر اخراج آمریکا در بغداد تشییع شد

یغداد-ایرنا- پل الطابقین الجادریه در مرکز بغداد جایی است که هزاران تشییع کننده عراقی را پس از فراخوان تشییع رسمی از سوی الحشد الشعبی برای وداع با شهدای تجاوز اخیرآمریکا به القائم در مرز عراق و سوریه گردهم آورد.

به گزارش ایرنا الحشد الشعبی در بیانیه ای خواستار حضور مردم عراق در این مراسم شد؛ یک روز پس از حمله آمریکا به سه مقر حشد الشعبی در قائم غربی استان الانبار؛ تجاوزی که منجر به شهادت ۴ نیروی حشد الشعبی شد.

سیل جمعیت از ساعت ۸ و ۳۰ صبح به وقت بغداد به سوی موعد میثاق دوباره با شهیدان سرازیر شد.

پیکر شهیدان حشد الشعبی با تاکید بر اخراج آمریکا در بغداد تشییع شد

از همان ساعات اولیه بسیاری از اعضای حشد الشعبی و چهره هایی مانند فالح فیاض رئیس هیات حشد الشعبی و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح در کنار نمایندگانی از مرجعیت عراق در این رویداد حضور یافته اند.

پیکر شهیدان حشد الشعبی با تاکید بر اخراج آمریکا در بغداد تشییع شد

ترافیک در بغداد امری روزمره و عادی است به ویژه با تمهیدات امنیتی هر روزه و بستن برخی تقاطع ها و مسیرها از سوی مقامات اما امروز از همان صبح زود ازدحام شدید در خیابان های اطراف مرکز در پایتخت گزارش شد؛ بغداد ظاهرا برای یک رویداد بزرگ آماده می شود.

پلاکاردها پیام هایی کاملا ساده، بدیهی به عنوان حقوق مسلم اما راه دشواری از مبارزه و جهاد را نشان می دهند. «حمله آمریکا به الحشد الشعبی باید با تسریع اخراج آمریکایی ها پاسخ داده شود» و «تجاوز آمریکا با هدف تضعیف عراق و نقاط قوت آن است».

پیکر شهیدان حشد الشعبی با تاکید بر اخراج آمریکا در بغداد تشییع شد

جنگنده های آمریکایی بامداد دوشنبه سه نقطه استقرار نیروهای الحشد در منطقه القائم واقع در داخل مرزهای عراق را هدف قرار دادند.

 به دنبال این تجاوز چهار نیروی عراقی به شهادت رسیدند که تحت فرماندهی ستاد عملیات مشترک در حال انجام وظیفه جهت پیشگیری از نفوذ عناصر داعش از سوریه به عراق بسر می بردند.

بر خلاف ادعاهای آمریکا نقاط هدف قرار گرفته در بردارنده هیچ گونه انبار تسلیحاتی و یا موارد مشابه آن نبوده اند.

به دنبال این حمله، الحشد الشعبی با صدور بیانیه ای حق مقابله به مثل را برای خود محفوظ دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha