۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 84386966
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۸ مادر باردار مبتلا به سوء تغذیه در میامی شناسایی شدند

شاهرود- ایرنا - رئیس مرکز بهداشت شهرستان میامی با بیان اینکه ۱۰۸ مادر باردار مبتلا به مشکلات تغذیه ای در این شهرستان شناسایی شدند گفت: برنامه تغذیه ای مادران باردار در این شهرستان اجرا می شود.

علیرضا مصری پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این برنامه در شهرستان میامی با هدف بهبود تغذیه مادران باردار، پیشگیری از تولد نوزادان با وزن کم و همچنین تقویت مادران برای دوران شیردهی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این برنامه با پیگیری شبکه بهداشت شهرستان میامی و پشتیبانی دفتر آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی انجام می شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۸ تن از زنان باردار دچار مشکلات تغذیه ای شناسایی شدند و به آنها سبدهای غذایی تعلق گرفت.

مصری پور درباره نحوه اجرای این برنامه و شناسایی مادران باردار، گفت: زنان باردار تحت حمایت و اقشار آسیب پذیری که دچار عارضه کم خونی و کم وزنی و مشکلات تغذیه ای هستند توسط مراکز بهداشتی-درمانی شهری و روستایی و همچنین خانه‌های بهداشت شناسایی و جهت تعیین سطح نیازمندی و سایر اقدامات بهداشتی به این شبکه معرفی می‌شوند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و رییس مرکز بهداشت شهرستان میامی، اظهار داشت: در این برنامه، زنان باردار دارای شرایط از ابتدای ماه سوم حاملگی تا ۹ ماهگی تحت پوشش قرار می گیرند.

وی ابراز داشت: اقلام موجود در این سبدهای غذایی برای هر زن باردار شامل سه کیلوگرم برنج ایرانی (گروه نان و غلات از هرم غذایی)، ۲ کیلوگرم گوشت تازه(گروه گوشت، حبوبات، تخم مرغ و مغزها از هرم غذایی)، ماکارونی معمولی یا غنی شده ۲ بسته ۷۰۰ گرمی (گروه نان و غلات از هرم غذایی) و روغن مایع۹۰۰ گرمی (گروه متفرقه هرم غذایی) به همراه اقلام بهداشتی از قبیل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده و تعدادی کتاب در زمینه های بهداشتی و درمانی، مذهبی و فرهنگی است.

شهرستان میامی با ۴۰هزار تن جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha