۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۰:۲۲
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84386645
۰ نفر

برچسب‌ها

حرفه آموزی و اشتغال کلید درمان اعتیاد است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرعامل موسسه مهر آفرینان جوان گلستان نخستین تشکل مردم نهاد این استان در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی معتقد است که برای درمان آسیب‌دیدگان اعتیاد باید به دو مقوله حرفه‌آموزی و اشتغال این قشر در دوران درمان و پس از آن توجه شود.

سیدمحمد حسینی دوشنبه شب در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر (چهارم تا دهم تیر) گفت: توجه به حرفه آموزی و اشتغال افراد آسیب دیده از اعتیاد نیازمند یک کار گروهی و همکاری ادارات و نهادها، خانواده‌ها، کارآفرینان و تشکل‌های مردم نهاد با یکدیگر است.

وی یادآور شد: این موسسه مردم نهاد با ۲۰ سال سابقه خدمت در کنار فعالیت‌های آموزشی و پشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی طی ۱۰ سال گذشته که درحوزه درمان معتادان فعالیت خود را شروع کرد تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ نفر را در مرکز ترک اعتیاد خود درمان کرده است.

حسینی بابیان اینکه موسسه مهرآفرینان جوان گلستان تا ۶ ماه پس از ترخیص بیماران، پیگیر وضعیت آنها بوده و به همین سبب ۷۰ درصد آنها بازگشت دوباره به اعتیاد نداشتند، اضافه کرد: در کنار این اقدامات در زمان ترک اعتیاد با همکاری مرکز فنی و حرفه‌ای اقدام به برگزاری دوره‌های مهارت آموزی متناسب با نیاز بازار کرده که در سایه این اقدام بخش قابل توجهی از بیماران پس از درمان موفق به ایجاد کسب و کار برای خود شدند.

مدیرعامل موسسه مهرآفرینان جوان گلستان همچنین راه‌اندازی مرکز سرپناه شبانه ویژه افراد بی خانمان با ظرفیت ۳۰ نفر با همکاری شهرداری گنبدکاووس، بهره‌مندی چهار هزار نفر از آموزش‌های پیشگیری از آسیب در شهرهای مختلف استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی گلستان و راه‌اندازی دفتر تسهیل گری و توسعه محلی در سیدآباد و بدلجه شهر گنبد را از دیگر اقدامات و فعالیت‌های این موسسه برشمرد.

وی گفت: درسایه راه‌اندازی دفتر تسهیل گری و توسعه محلی این موسسه موفق به جذب ۱۰ میلیارد ریال اعتبار از وزارت کشور برای رفع مشکلات دو محله نامبرده شده نمود و آنرا در اختیار ادارات و نهادهای مرتبط قرار داد.

به گفته حسینی، موسسه مهرآفرینان جوان گلستان در مدت ۲۰ سال فعالیت خود درحوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکنون هفت بار به‌عنوان موسسه مردم نهاد برتر کشور معرفی شده است.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۷۳ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha