واکنش اسلام‌آباد به ادعای سفر یک مقام پاکستانی به فلسطین اشغالی

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان گزارش‌هایی مبنی بر سفر دستیار پیشین نخست وزیر این کشور به سرزمین‌های اشغالی فلسطین را گمراه کننده خواند و تاکید کرد که هیچ تغییری در مواضع اسلام‌آباد علیه رژیم صهیونیستی صورت نگرفته است.

به‌ گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ادعاهای عنوان شده از سوی برخی رسانه‌ها مبنی بر سفر «سید ذوالفقار عباس بخاری» دستیار ویژه پیشین نخست وزیر پاکستان به تل‌آویو کذب و اساس نادرست است.

در این بیانیه آمده است: این گزارش‌ها بی اساس و گمراه کننده بوده و هرگز چنین بازدیدی از اسرائیل توسط مقام پاکستانی انجام نشده است.

وزارت امور خارجه پاکستان افزود: ذوالفقار بخاری دستیار وقت نخست وزیر نیز چنین ادعایی را تکذیب و کرده و سال گذشته میلادی نیز گزارش جعلی مشابهی منتشر شد که البته دولت اسلام‌آباد آن را قاطعانه مردود اعلام کرد.

بیانیه مذکور ادامه داد: هیچ تغییری در مواضع پاکستان علیه رژیم صهیونیستی صورت نگرفته و همانطور که بارها اعلام شده، اسلام‌آباد بر تشکیل کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای قبل از ۱۹۶۷ و تعیین قدس شریف به عنوان پایتخت آن تاکید دارد.

در همین حال مشاور امنیت ملی پاکستان نیز اتهام برخی طرف‌های سیاسی علیه وی مبنی بر انجام سفر مخفیانه به فلسطین اشغالی را قویاً رد کرد.

«مُعید یوسف» دوشنبه شب در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که وی هرگز دیداری با مقامات صهیونیستی نداشته و نه سفری به سرزمین‌های اشغالی انجام داده است.

وی تاکید کرد: همانطور که نخست وزیر پاکستان به صراحت اعلام کرده، ما حامی فلسطین و آزادی این کشور هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha