۱۴ روستای فیروزآباد از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند

شیراز-ایرنا- ۲ سامانه شهری و هشت سامانه روستایی با پوشش ۱۴ روستا در شهرستان فیروزآباد با اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد ریال در ارتباط ویدیوکنفرانس با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان فیروزآباد دوشنبه در این آیین اظهار داشت: بهره‌برداری از این سایت‌ها در راستای عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات و منابع در نقاط محروم کشور صورت گرفت.

حسین آرگیو افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، دسترسی اینترنت برای بیش از ۱۰ هزار و ۸۲۹ نفر فراهم می‌شود.
فرماندار شهرستان فیروزآباد ادامه داد: یکی از این طرح‌ها، سایت کره داشی است که ۶ روستا را از پوشش اینترنت پرسرعت و شبکه ملی فناوری بهره مند می شوند.
آرگیو اضافه کرد: شهرستان فیروزآباد یکی از شهرستان های تاریخی و باستانی استان فارس است که نیازمند توجه ویژه مسئولان در ایجاد و پشتیبانی زیرساخت های این شهرستان است.
وی بیان داشت: در این راستا تلاش‌های زیادی در دولت تدبیر و امید به خصوص در حوزه ارتباطات صورت گرفته است.
فرماندار شهرستان فیروزآباد اظهار داشت: از فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه راضی هستم اما جامع و کامل نیست و در اکثر نقاط شهرستان متقاضیانی برای تلفن ثابت خانگی ثبت نام شده و بیش از ۷۰۰ خانوار در مسکن مهر شهرستان ساکن که تلفن ثابت ندارند و در شهر میمند هم این مشکلات وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: مشکلاتی هم در زمینه افزایش اینترنت پرسرعت وجود دارد که رفع آنها نیازمند توجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
شهرستان فیروزآباد در جنوب غربی شهرستان فیروزآباد واقع است.

 طرح‌های ارتباطی استان فارس دوشنبه هفتم تیرماه در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.
در این آیین اعلام شد: پوشش اینترنت روستایی در فارس به ۹۷ درصد رسید.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در این آیین گفت: امروز فقط ۴۳ هزار نفر از جمعیت روستایی استان فارس تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار ندارند که ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز را تخصیص داده‌ایم تا این پوشش در فارس به ۱۰۰ درصد برسد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha